Educatius Group Logo
Home » Liceum za granicą » USA

Amerykańskie szkoły średnie dla uczniów z wymiany

Jeśli marzysz o nauce w szkole średniej w USA, nie jesteś sam! Każdego roku, witamy uczniów z ponad 50 krajów, a tym samym zapewniamy im kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji. W naszym obszernym portfolio ponad 200 najlepszych szkół średnich w ulubionych miejscach w USA bez problemu znajdziesz najlepsze dla siebie miejsce. Poczuj atmosferę entuzjastycznego ducha amerykańskiej szkoły na własnej skórze, chłonąc legendarną amerykańską kulturę!

Skontaktuj się z nami
Kluczowe fakty:
  • Rodzaje szkół: Szkoła publiczna, prywatna lub z internatem

  • Czas trwania: Program semestralny, rok akademicki, wieloletni

  • Ulubione miasta: Los Angeles, Boston, Miami, San Francisco, Nowy Jork, Waszyngton, Seattle

  • Język: Wymagany test z języka angielskiego

  • Rodzaj wizy: F-1, J-1
Najlepsze szkoły

Portfolio Educatius obejmuje ponad 200 prestiżowych szkół średnich w USA

Nauka na całe życie

Doświadczenia zdobyte w szkole średniej Educatius to budowanie umiejętności i zasobów na całe życie

Całkowite zanurzenie

Ciesz się ciepłym przyjęciem w USA i wymianą kulturalną na całe życie

Kompleksowe wsparcie

Począwszy od etapu Twoich marzeń, aż do ukończenia studiów, nasz doświadczony zespół zapewni Ci pełne wsparcie na każdym etapie realizacji programu

Posłuchaj naszych uczniów

Nasz zespół w USA

Od momentu Twoich pierwszych kroków składania aplikacji, aż po lądowanie w USA, nasz niesamowity zespół w kraju realizacji programu jest do Twojej dyspozycji. Zacznij od bezpłatnej konsultacji z profesjonalnym doradcą edukacyjnym Educatius, a póki nie wrócisz do domu po zakończonym programie Twojej niesamowitej studenckiej wymiany międzynarodowej, gwarantujemy Ci profesjonalne wsparcie i opiekę. Jesteśmy największą organizacją na świecie, której celem jest pomoc zagranicznym uczniom w nauce w szkole średniej za granicą. Aktywnie uczestniczymy w działaniach tej branży od 20 lat, a wszyscy członkowie naszego zespołu osobiście biorą udział w międzynarodowych wymianach wiedzy. Mieszkają i pracują w tych samych społecznościach, co studenci, których wspierają, i ich rodziny goszczące. Od 2016 roku posiadamy certyfikat zgodności z najwyższymi standardami, autoryzowany przez osiem lat z rzędu przez CSIET za zarządzanie jakością naszego programu USA F-1 Inbound Day High School.

Umów się na rozmowę z doradcą Educatius

Zamów nasz katalog szkół średnich

Odkryj świat liceum za granicą – zamów nasz katalog!

Otrzymaj katalog

Często Zadawane Pytania

Educatius pomaga zagranicznym studentom odnosić sukcesy od ponad dwóch dekad. Jesteśmy największym na świecie dostawcą międzynarodowych programów wymiany dla uczniów szkół średnich, a nasz zespół na całym świecie posiada dogłębną wiedzę na temat potrzeb uczniów. Jesteśmy „najlepszym partnerem” wielu prestiżowych szkół średnich na świecie, a nasz zespół jest zawsze gotowy do rozwiązywania problemów i wspierania uczniów i rodzin, zapewniając najlepsze możliwe rozwiązania dla wszystkich stron. Gdy podejmiemy zobowiązanie do realizacji programu międzynarodowej wymiany studenckiej, gwarantujemy, że nasz wspólny plan zostanie skutecznie wprowadzony w życie. Educatius posiada certyfikację zgodną z najwyższymi standardami: posiadamy autoryzację przez  osiem lat z rzędu przez CSIET za zarządzanie jakością naszego programu USA F-1 Inbound Day High School.

Educatius oferuje kilka sposobów na zdobycie dyplomu ukończenia szkoły średniej w USA. Niektórzy studenci decydują się na kilka lat nauki w USA w szkole prywatnej lub szkole z internatem i mają możliwość zdobycia dyplomu w ten właśnie sposób. Nasze szkoły zapewniają także doskonałe doradztwo w zakresie wstępu na studia. W przypadku uczniów, którzy chcą pozostać jedynie przez jeden rok akademicki do klasy 12, możemy zaoferować opcję nauki w szkole średniej, która oferuje rok dyplomowy. Oznacza to, że możesz osobiście uczestniczyć w amerykańskiej magii ukończenia nauki oraz balu maturalnego i zdobyć dyplom USA! W przypadku uczniów uczestniczących w programie J-1 lub uczących się poniżej poziomu 12, istnieje możliwość rozszerzenia swojego programu do podwójnego dyplomu dzięki naszemu podwójnemu dyplomowi online ‘Dual Diploma’.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o największej gospodarce świata oraz globalnej innowacyjności i potędze kulturowej, nic nie zastąpi Ci doświadczenia życia w amerykańskiej rodzinie i społeczeństwie. Wiedza i pewność siebie jakie zdobędziesz dzięki temu praktycznemu doświadczeniu niezaprzeczalnie pomogą Ci zrealizować swoje marzenia, znacząco zwiększą szanse wstępu na najlepsze uniwersytety na świecie i położą fundament pod Twoją potężną sieć networkingową przyjaciół i relacji na przyszłość. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię Dolina Krzemowa, przemysł rozrywkowy, sport, nauka czy jakakolwiek inna branża, nauka w USA to najlepsza droga do najbardziej prestiżowych uniwersytetów w USA i idealna opcja w Twoim CV, gdziekolwiek jesteś.

Oczywiście! Jeśli uczęszczasz do publicznej lub prywatnej szkoły średniej, dopasujemy Cię do lokalnej rodziny goszczącej. Nasze starannie dobierane rodziny goszczące posiadają różne kształty i rozmiary — są to rodziny z dziećmi lub bez, małe lub duże, mieszkają w różnego typu formach zamieszkania i wywodzą się z różnych środowisk kulturowych. To, co je łączy, to ciepłe, serdeczne nastawienie i ogromna otwartość dla swojego ucznia. Nasze rodziny goszczące otwierają swoje domy i serca, chętnie dzielą się amerykańską kulturą, jak i poznają kulturę swoich zagranicznych studentów. Większość naszych studentów szybko odkrywa, że ich wspierający amerykańscy gospodarze stają się rodziną na całe życie. Priorytetem dla naszych rodzin jest mówienie w domu z uczniami w języku angielskim.

Nasze rodziny zwykle goszczą jednego lub dwóch studentów z różnych krajów w swoim domu, którzy szybko stają się dla nich niczym ich międzynarodowy syn lub córka. Rodziny są odpowiedzialne za zapewnienie rzetelnych wskazówek, opieki, oraz jasnych oczekiwań dotyczących obowiązków, które uczeń podejmie jako członek rodziny. Możesz również oczekiwać, że rodzina goszcząca ma obowiązek zapewnić Ci trzy posiłki dziennie, pokój z łóżkiem i komodą, ciche miejsce do nauki oraz transport w rozsądnym zakresie.

Szkoły z internatem w USA są bardzo zróżnicowane, a wiele z nich oferuje rozszerzone programy w zakresie sportu, nauki lub sztuki. Przykładowo, jeśli kochasz golfa, jazdę konną lub sporty wodne, mamy szkołę idealną dla Ciebie. Inna szkoła może z kolei posiadać w swojej ofercie robotykę, informatykę, teatr lub muzykę. To, co je wszystkie łączy, to szeroka gamą zajęć, z której będziesz korzystać mieszkając i jedząc na terenie kampusu wraz ze swoimi przyjaciółmi. Nasi uczniowie bardzo chwalą swoje doświadczenia w szkole z internatem w USA, mówiąc, że szybko nauczyli się dobrej organizacji własnego czasu i są teraz bardzo pewni siebie i samowystarczalni!

Dzięki naszemu programowi Select wybierasz idealną szkołę w oparciu o swoje priorytety, a my dobieramy wówczas rodzinę najlepszą dla Ciebie. Możesz również wybrać szkołę z internatem i zamieszkać ze swoimi amerykańskimi, jak i międzynarodowymi przyjaciółmi w akademiku. Współpracujemy od dziesięcioleci z ponad 200 szkołami w całych Stanach Zjednoczonych we wszystkich typach środowisk: w kosmopolitycznych, wielokulturowych miastach, jak i w rolniczym centrum Ameryki, w ośrodkach świeckich lub religijnych, nad oceanem, w górach i wielu innych. Ulubione lokalizacje wielu studentów to m.in Los Angeles, Boston, Miami, San Francisco, Nowy Jork, Waszyngton i Seattle — w tym ogromnym kraju panuje niesamowita różnorodność kulturowa. W programie Classic nie ma wyboru szkoły ani miejsca. Zamiast tego rodzina goszcząca wolontariuszy postanawia Cię ugościć, a my zapisujemy cię do pobliskiej szkoły.

Wszystkie szkoły w programie Select w portfolio Educatius są starannie dobierane w oparciu o nasze bogate doświadczenie w robieniu tego, co nasi międzynarodowi studenci kochają najbardziej. Najlepsza szkoła dla Ciebie to wybór zależny od Twoich własnych marzeń i pragnień. Niezależnie od tego, czy marzysz o ekscytującym meczu piłki nożnej w piątkową noc, o realizacji Twojej pasji do tańca, czy o chęci udziału w zaawansowanym programie naukowym z zakresu STEM, który umożliwia dostęp do wybranych szkół wyższych i uniwersytetów – najlepsza szkoła dla Ciebie to taka, która spełnia Twoje nadzieje, marzenia i zainteresowania. Pomożemy Ci zrozumieć dostępne opcje i dokonać najlepszego wyboru.

Zacznij od bezpłatnej konsultacji z doradcą edukacyjnym Educatius. Bardzo chcemy Cię poznać, abyśmy mogli przygotować jak najbardziej spersonalizowane rekomendacje dla Ciebie. Pomożemy Ci w procesie aplikacji, przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy online, a następnie wyślemy wypełnioną aplikację do naszych szkół partnerskich. Możesz aplikować do więcej niż jednej szkoły!
 
Po otrzymaniu akceptacji, przeprowadzimy Cię przez proces realizacji opłat i formalności wizowych. Jeśli wolisz współpracować z kimś lokalnie w swoim kraju, daj nam znać. Oprócz własnych biur współpracujemy z doświadczonymi, zaufanymi i profesjonalnymi przedstawicielami lokalnie na całym świecie.

Nie ma lepszej inwestycji w swoją przyszłość niż program szkoły średniej za granicą. Rzeczywiste koszty liceum w USA zależą od lokalizacji i rodzaju szkoły. Nasz Program licealny Select pozwala uczniom wybrać wymarzoną szkołę i stanowi najlepsze przygotowanie do studiów.
 
Licea publiczne w programie Select są generalnie tańsze niż prywatne licea Select, a najdroższe są szkoły z internatem. Zagraniczni studenci programu F-1 muszą także płacić czesne w szkołach publicznych w USA. Każda szkoła średnia w lokalizacjach o międzynarodowej renomie, takich jak Kalifornia (Los Angeles, San Francisco), Boston, Nowy Jork i Floryda, prawdopodobnie będzie droższa niż szkoły w lokalizacjach takich jak Arizona, Michigan, Ohio, Teksas i Utah.
 
Koszty pakietu dla szkół średnich Select w USA obejmują czesne, zakwaterowanie (u rodziny goszczącej lub w akademiku) oraz wyżywienie. Co najważniejsze, koszty pokrywają bieżące monitorowanie i wsparcie każdego ucznia przez naszą kadrę. W przypadku jakichkolwiek pytań ze strony naszych uczniów lub potrzeby wsparcia, ZAWSZE znajdzie się ktoś, kto może udzielić pomocy, a także nasz dostępny całodobowo bezpłatny numer telefonu.
 
Współpracujemy z międzynarodowymi studentami, aby móc zrozumieć ich budżet i dopasować im najlepszą szkołę średnią, tak, aby wszyscy byli zadowoleni! Nie pobieramy dodatkowych opłat za naszą spersonalizowaną usługę.