Educatius Group Logo
Home » O nas » Aiducatius

Aiducatius:
Dobro mnoży się poprzez dzielenie

Edukacja jest niezbędna dla jasnej przyszłości nas wszystkich. Jednak nie każdy uczeń będzie miał możliwość podjęcia nauki za granicą. Założyciele Educatiusa, Tom Ericsson i jego partnerka Anna-Karin, stworzyli Aiducatius w 2009 roku, aby wspierać dostęp do zrównoważonej edukacji dla uczniów w Afryce i Ameryce Łacińskiej. Dziś Aiducatius działa jako niezależna fundacja, która wspiera uczniów i ich lokalne społeczności w Tanzanii, Gambii i Ekwadorze, by budować lepszą przyszłość – a także zmniejszać nasz własny ślad węglowy.

Nasz projekt

Szkoła podstawowa Saint Martin

Wspiera studentów w Gambii

The Gabriella Centre

Wsparcie nauczycieli szkół specjalnych w Tanzanii

Projekty sadzenia i ochrony drzew

Pomagamy zmniejszyć ślad węglowy będący efektem podróży międzynarodowych

Healthy communities in Ecuador

Niesiemy nadzieję nastolatkom, które straciły rodzinę z powodu wojny narkotykowej

Dlaczego wspieramy Aiducatius?

„Wierzymy, że edukacja jest dla każdego”.

– Tom Ericsson 

Nasze projekty Aiducatius stanowią powód do dumy i satysfakcji dla wszystkich naszych darczyńców, rodziców i uczniów zagranicznych, ponieważ widzimy, jak głęboko wpływają one na jakość życia i lokalne środowisko. Bez względu na to, jaki jest Twój rodzaj uczestnictwa w programie Educatius, Twój udział stanowi bezpośredni wkład w pomoc na rzecz dzieci i społeczności w Gambii i Tanzanii, poprawiając jakość ich życia oraz lokalnych społeczności.

Nasz projekt

Szkoła Podstawowa Saint Martin, Gambia

Z pomocą wszystkich uczniów i rodziców Educatius, Aiducatius wspiera każdego roku 600 uczniów szkoły Saint Martin Basic Cycle School w Kartong w Gambii, mieście liczącym 5500 mieszkańców. Uczniowie nie muszą płacić czesnego, a Aiducatius zwiększa ich szanse na uczęszczanie do szkoły, przekazując fundusze na mundurki, buty, książki i plecaki. Dzięki temu rodzice mogą zaoszczędzić pieniądze na szkolnictwo wyższe, rozwinąć działalność gospodarczą lub stworzyć lokalne miejsca pracy.

The Gabriella Centre, Tanzania

U podnóża Kilimandżaro, centrum The Gabriella Centre pomaga niepełnosprawnym dzieciom w pozyskaniu umiejętności niezbędnych do życia, jak i kompetencji zawodowych, aby miały szansę na niezależność, możliwość zadbania o siebie, jak i wnoszenia wkładu w życie swoich rodzin i społeczności. Uczniowie uczą się układania kostki brukowej, pieczenia, ogrodnictwa, a także stolarki i opieki nad zwierzętami hodowlanymi. Rząd Tanzanii deleguje nauczycieli do Centrum, aby mieć możliwość jak najbardziej zmaksymalizować potencjał tych dzieci i ich społeczności.

Zdjęcia: Anja Celine Pedersen

Projekty sadzenia i ochrony drzew, okręg Biharamulo, Tanzania

Międzynarodowy program wymiany uczniów każdego roku wiąże się z koniecznością odbycia wielu podróży. Celem zrównoważenia tego śladu węglowego Aiducatius wspiera sadzenie i ochronę drzew w okręgu Biharamulo w Tanzanii, co prowadzi do odtworzenia naturalnych lasów, przywrócenia źródeł wody i gospodarki leśnej, przekazując 100 sadzonek drzew owocowych, które zostaną zasadzone w pobliżu szkół, a także wysyłając część z nich do domu wraz z uczniami. Aiducatius wspiera również kampanię pt. Ochrona środowiska przy zerowym zanieczyszczeniu, która angażuje lokalnych mieszkańców w oczyszczanie środowiska i ograniczanie strat drzew poprzez alternatywne rozwiązania, takie jak budowanie i używanie pieców grzewczych oszczędzających paliwo. Kampania ta jest inicjatywą harcerzy ze Szkoły Średniej Nyamahanga Secondary School, naszych partnerów w projekcie.