Educatius Group Logo
Home » Jak to działa » Dla rodziców

Wartość oferowana przez Educatius

Międzynarodowa wymiana licealna to jedna z najlepszych inwestycji w przyszłość Twojego dziecka! Nasze doświadczenie w realizacji programów wymiany międzynarodowej dla uczniów z 50 krajów z naszymi partnerami szkolnymi i rodzinami goszczącymi w 10 krajach dało nam głębokie zrozumienie relacji międzykulturowych i realiów życia dzisiejszych nastolatków! Wszyscy nasi pracownicy mieszkali, studiowali lub wysyłali własne dzieci za granicę – zyskując doświadczenie z pierwszej ręki, które wykorzystujemy, gdy powierzasz nam rozwój, naukę, ciekawość i dobre samopoczucie Twojego dziecka.

Niezrównana wiedza specjalistyczna

Znamy świat międzynarodowych wymian szkół średnich jak żadna inna organizacja!

Kompleksowe wsparcie i zrozumienie

Jesteśmy ekspertami w kontaktach z nastolatkami i wspieraniu ich od momentu złożenia wniosku do powrotu do domu

Stabilność finansowa

Jesteśmy stabilni finansowo i wiarygodni, zaliczamy się do 1% najlepszych szwedzkich firm, takich jak Volvo i IKEA

Rygorystyczna sprawozdawczość

Będziemy Cię dobrze informować przez cały okres realizacji programu wymiany Twojego dziecka

Aiducatius

Współpracując z nami, aktywnie wspierasz również naszą siostrzaną organizację charytatywną Aiducatius, której celem jest wspieranie zrównoważonej edukacji studentów w Afryce i Ameryce Łacińskiej, a także inwestowanie w działania mające na celu zmniejszenie śladu węglowego związanego z międzynarodowymi wymianami studentów. Sprawdź nasze działania w ramach Aiducatius poniżej.

Dowiedz się więcej

Bezpieczny sposób na odkrywanie świata

Nic nie dodaje pewności siebie i nie buduje dojrzałości bardziej niż międzynarodowa wymiana uczniowska. Jednocześnie rodzice nastolatków słusznie obawiają się wysyłania własnych dzieci na dalekie odległości na całe tygodnie, a nawet miesiące. Posiadamy głębokie zrozumienie i doświadczenie w tych kwestiach – nie tylko zawodowe, ale także doświadczenie życiowe, które umożliwia nam zapewnienie wszechstronnego wsparcia dla Twojego dziecka, naszych rodzin goszczących i Ciebie jako rodzica.

Nasi szkolni partnerzy i rodziny goszczące są dokładnie weryfikowani w ramach rygorystycznego procesu. Zapewniamy wielopoziomowe wsparcie, od pierwszej bezpłatnej konsultacji, poprzez przygotowanie aplikacji szkolnej i wizowej dziecka, podróż, zakwaterowanie i zapewnienie jakości, a także całodobowe wsparcie na miejscu i comiesięczne raporty. Rozumiemy, że nastolatki są na bardzo stromej krzywej uczenia się i potrzebują troskliwej opieki i wsparcia. Możesz zdecydowanie liczyć na nasz oddany zespół, który pomoże Twojemu dziecku wrócić na właściwe tory, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Kluczowe fakty

Jesteśmy największą i najdłużej działającą organizacją w branży, która od 20 lat zajmuje się wyłącznie międzynarodową wymianą uczniów szkół średnich. Stworzyliśmy duże portfolio doskonałych partnerów szkolnych w 10 krajach oraz rekrutujemy i zarządzamy wymianami uczniów z 50 krajów – połączenie to zapewnia wyjątkową wiedzę międzykulturową. Opracowaliśmy również rygorystyczny proces selekcji rodziny goszczącej, aby stworzyć i wspierać troskliwe, gościnne i rodzinne środowisko dla Twojego dziecka. Educatius zapewnia pełne wsparcie podczas całego doświadczenia, od pierwszej konsultacji do powrotu do domu. Sponsorzy rządowi w Azji, Europie i Ameryce Łacińskiej powierzyli nam swoich studentów z wymiany międzynarodowej.

Dowiedz się więcej

Często Zadawane Pytania

Jeśli Twoje dziecko zapisze się do publicznej lub prywatnej szkoły dziennej lub programu ‘Classic’, będzie mieszkać ze starannie dobraną rodziną goszczącą, która ciepło je przyjmie, pomoże zintegrować się z życiem szkolnym i lokalnym, zapewni posiłki i transport oraz najprawdopodobniej poszerzy jego grono przyjaciół na całe życie i stanie się drugą rodziną!

Nie ma jednej typowej rodziny goszczącej Educatius – rodziny te posiadają różne kształty i rozmiary. Mogą mieszkać w mieście, małym miasteczku lub na wsi. Mogą, ale nie muszą mieć dzieci lub zwierzęta. Możesz być pewien, że wiele uwagi poświęcono dopasowaniu Twojego dziecka do najlepszej możliwej rodziny goszczącej.

Jeśli wybrałeś szkołę z internatem, Twoje dziecko będzie mieszkać w kampusie przez cały czas pod opieką osoby dorosłej, dzieląc posiłki i ucząc się z nowymi przyjaciółmi, ciesząc się szeroką gamą zajęć i codziennym wyborem potraw.

Każda rodzina goszcząca jest motywowana chęcią podzielenia się swoją lokalną kulturą z międzynarodowym uczniem. Proces Educatius, oparty na 20-letnim doświadczeniu, obejmuje dokładny proces aplikacji, sprawdzenie referencji, rozmowy kwalifikacyjne, sprawdzenie przeszłości każdego dorosłego członka rodziny oraz wizytę domową.

Przy najlepszych intencjach na świecie może się zdarzyć, że dopasowanie, które wygląda idealnie na papierze, nie sprawdzi się tak dobrze w prawdziwym życiu. Bez względu na przyczynę, Educatius zawsze stara się to naprawić. W pierwszej kolejności nasi doświadczeni lokalni koordynatorzy, wspierani przez kierowników regionalnych i nasz cały zespół kierowniczy, będą starali się rozwiązać wszelkie kwestie, które mogą powodować problemy – czasami mogą być spowodowane na przykład nieporozumieniem kulturowym i można je rozwiązać. W razie potrzeby znajdziemy nową wykwalifikowaną rodzinę do przyjęcia dziecka.

Wysłanie dziecka do szkoły średniej za granicą jest jednym z najważniejszych i najbardziej wartościowych działań, jakie możesz podjąć, aby poprawić jego przyszłość. Mamy szereg programów dostosowanych do Twojego dziecka i budżetu:

Program Classic to tradycyjna wymiana kulturowa, w ramach której umieszczamy uczniów w rodzinie goszczącej i pobliskiej szkole średniej.

Program Select umożliwia uczniom i ich rodzicom dostosowanie doświadczenia zgodnie z własnymi zainteresowaniami i marzeniami. Ty wybierasz szkołę na podstawie swoich kryteriów, a my organizujemy dla Twojego dziecka życie w troskliwej rodzinie goszczącej lub na kampusie z przyjaciółmi w doskonałej szkole z internatem. Potrzebujesz więcej wskazówek? Nasi doradcy chętnie udzielą osobistych rekomendacji.

Oferujemy również dyplom USA online w dwóch wersjach. Współpracujemy z dwiema wysoko cenionymi szkołami z internatem, Thornton Academy i Washington Academy, które przyznają dyplomy albo jako opcja rozszerzenia programu USA J-1, albo całkowicie online dla studentów, którzy nie mogą studiować za granicą. Program podwójnego dyplomu wspiera studentów w zdobyciu zarówno dyplomu ukończenia szkoły średniej w USA, jak i dyplomu z ich kraju ojczystego – jest to doskonała ścieżka do przyjęcia na uniwersytet.

Oprócz podwójnego dyplomu USA i dyplomu online oferujemy programy osobiste w dziesięciu krajach jak: USA, Wielka Brytania, Australia, Kanada, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Nowa Zelandia i Szwecja.

Terminy różnią się w zależności od programu. Niektóre programy o wysokim zainteresowaniu wymagają aplikacji z rocznym wyprzedzeniem, podczas gdy inne mogą być bardziej elastyczne. Najpopularniejsze opcje zapełniają się bardzo wcześnie, więc skontaktuj się z nami, aby ustalić najbliższą dostępność najlepszego programu dla Twojego dziecka.