Educatius Group Logo
Home » Jak to działa

Odpowiedni program dla Ciebie!

Twoje cele określą, który program szkoły średniej jest dla Ciebie optymalny. Od naszego pierwszego kontaktu, przez cały proces aplikacyjny, podczas wymiany zagranicznej w szkole średniej, aż do powrotu do domu, będziemy Cię wspierać na każdym etapie realizacji programu. Nasi konsultanci pomogą Ci znaleźć wymarzoną szkołę lub kierunek nauki; odpowiedzą na Twoje pytania; przeprowadzą Cię przez proces aplikacji do szkoły oraz pomogą z odpowiednią wizą. Jeśli Ty i Twoi rodzice wolicie pracować z lokalną agencją, połączymy was z jednym z naszych wieloletnich profesjonalnych partnerów na całym świecie.

Czym jest międzynarodowa wymiana szkolna?

Twoje doświadczenie w szkole średniej za granicą może być krótko- lub długoterminowe. Dokonasz całkowitego zanurzenia w nowej kulturze, nauczysz się nowego języka, rozwiniesz się jako osoba i zyskasz większą pewność siebie. Jeśli chcesz samodzielnie dokonywać wyboru, gdzie będziesz się uczyć, jaki sport, sztuka lub nauka są dla Ciebie dostępne, program Select jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Pomożemy Ci znaleźć szkołę, która spełni Twoje marzenia, umieścimy w odpowiednim miejscu – albo u starannie dobranej rodziny goszczącej, albo na kampusie we wspaniałej szkole z internatem, w której zamieszkasz z przyjaciółmi i będziesz wybierać spośród szerokiego wachlarza zajęć i tematów. Zaopiekujemy się Tobą przez cały program – czy to przez semestr, rok akademicki, czy nawet wiele lat. Wszystko zależy od Ciebie!

Jeśli Twoim celem jest przeżycie kulturowe na rok lub semestr, ale nie masz konkretnych wymagań, nasz program Classic może być dla Ciebie idealny. Dopasujemy cię do troskliwej rodziny goszczącej i będziesz uczęszczać do pobliskiej szkoły, którą dla ciebie wybierzemy. Taki skok na głęboką wodę lokalnej kultury pozwoli Ci skorzystać ze wszystkiego, co szkoła i rodzina goszcząca mają do zaoferowania.

Oferujemy również szereg programów online i hybrydowych. Dzięki naszemu programowi podwójnego dyplomu Dual Diploma możesz dodać kursy online do roku J-1 lub F-1 w USA i zdobyć podwójny dyplom prestiżowej szkoły w USA oraz szkoły ze swojego kraju. Jeśli nie możesz studiować za granicą, mamy również opcję całkowicie online.

Wybierz wymarzoną lokalizację

Jeśli masz 14-18 lat i chciałbyś uczyć się w szkole średniej za granicą, mamy programy dla Ciebie! W przypadku jeszcze młodszych uczniów niektóre szkoły z internatem mogą przyjmować uczniów w wieku gimnazjalnym, a nawet młodszych. Możesz spodziewać się nawiązania nowych znajomości, nauki w szkole średniej w nowym kraju i nauki nowego języka – umiejętności, które pozwolą Ci uczyć się przez całe życie, w bezpiecznym i pewnym środowisku ze starannie dobraną rodziną goszczącą lub na terenie kampusu z nowymi przyjaciółmi w doskonałej szkole z internatem.

Maksymalna możliwość wyboru: Select

Jeśli chcesz w pełni kontrolować, gdzie będziesz studiować i jakie dyscypliny sportowe, artystyczne lub akademickie będą dla Ciebie dostępne, najlepszym rozwiązaniem jest program Select. Pomożemy Ci wybrać szkołę w oparciu o to, czego potrzebujesz, a następnie umieścimy Cię w odpowiednim miejscu i zaopiekujemy się Tobą przez cały okres nauki w szkole średniej za granicą, czy to przez semestr, rok akademicki, czy nawet przez wiele lat. Wszystko zależy od Ciebie! To najlepsza ścieżka akademicka do szkolnictwa wyższego.

Aplikuj teraz

Doświadczenie kulturowe: Classic

Jeśli poszukujesz doświadczenia kulturowego na rok lub semestr, nasz program Classic dopasuje Cię do gościnnej rodziny goszczącej i umieści w pobliskiej szkole. My znajdujemy rodzinę goszczącą i wybieramy szkołę, a Ty możesz cieszyć się tym wszystkim, co mają do zaoferowania, zanurzając się w lokalnej kulturze. To świetne rozwiązanie dla studentów, którzy mogą być bardziej elastyczni w kwestii tego, gdzie i czego się uczą.

Aplikuj teraz

Nasze programy dyplomowe

Możesz zdobyć podwójny dyplom USA (Dual Diploma), ucząc się online dzięki kursom z prestiżowej amerykańskiej szkoły z internatem na różne sposoby! Jeśli zamierzasz uczyć się przez rok na USA Classic J-1 lub Select F-1, możesz rozszerzyć swój program o podwójny dyplom w programie Dual Diploma. Jeśli zaś nie planujesz uczyć się za granicą, możesz wziąć udział w kursach całkowicie online. Tak czy inaczej, zdobędziesz dyplom swojego kraju oraz prestiżowej amerykańskiej szkoły z internatem. Uczestnicz w kursach online w czasie wolnym i kiedy tylko Ci to odpowiada, podczas gdy dwa razy w miesiącu będziesz spotykać się online ze swoimi nauczycielami i kolegami z klasy w czasie rzeczywistym. Może to być świetna opcja i solidne przygotowanie do przyjęcia na konkurencyjny światowy uniwersytet.

Dowiedz się więcej

Proces w Educatius

1.

Porozmawiaj z doradcą o swoich potrzebach

2.

Wspólnie pracujemy nad Twoją aplikacją

3.

Złożymy Twoją wymarzoną aplikację

4.

Zorganizujemy płatność/zakwaterowanie

Często Zadawane Pytania

Jeśli masz od 14 do 18 lat i nadal uczysz się w szkole średniej, porozmawiaj z nami o swoich możliwościach. W niektórych przypadkach nasze szkoły partnerskie z internatem przyjmą młodszych uczniów. Oczywiście Twój wniosek muszą poprzeć rodzice lub opiekunowie. Każdego roku umieszczamy tysiące uczniów z 50 krajów w doskonałych szkołach i u troskliwych rodzin goszczących w 10 krajach.

Zacznij od umówienia się na bezpłatną konsultację z doradcą Educatius. Musimy poświęcić trochę czasu na to, aby zrozumieć Twoje cele i dopasować najlepszy program dla Ciebie. W naszym programie Select zajmiemy się Twoim zgłoszeniem do szkoły, a następnie dopasujemy Cię do wspaniałej rodziny goszczącej lub zorganizujemy zakwaterowanie na terenie kampusu w doskonałej szkole z internatem. W naszym programie Classic najpierw dopasujemy Cię do rodziny goszczącej, a następnie wybierzemy pobliską szkołę. Tak czy inaczej, będziemy Cię wspierać przez cały proces ubiegania się o wszelkie wizy, których wymaga Twój kraj docelowy; zorganizujemy płatności, podróże i zakwaterowanie, a także zapewnimy Ci wielopoziomowe wsparcie przez cały Twój pobyt.

Naszym najpopularniejszym kierunkiem są zdecydowanie Stany Zjednoczone. Uczniowie z wymiany międzynarodowej uwielbiają ducha amerykańskiej szkoły, ambitne i kreatywne możliwości akademickie, artystyczne i sportowe, kluby szkolne, zajęcia pozalekcyjne i wiele więcej! Uwielbiają też przyjazne rodziny goszczące oraz ekscytujące amerykańskie święta, takie jak Święto Dziękczynienia i Halloween, nie wspominając o możliwości odwiedzenia znanych całemu światu miast takich jak Los Angeles, Nowy Jork, Miami, Seattle, San Francisco i Boston.

Educatius oferuje szeroki wybór amerykańskich szkół publicznych, prywatnych i szkół z internatem. Nasi doradcy szanują Ciebie i Twój budżet i dołożą wszelkich starań, aby stworzyć coś idealnego dla Ciebie.

Wielka Brytania oraz jej doskonałe szkoły, silne tradycje i piękne krajobrazy to nasze kolejne, najpopularniejsze miejsce docelowe programów dla szkół średnich – nasi międzynarodowi uczniowie uwielbiają także poznawanie wiele innych krajów jak: Australia, Kanada, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Nowa Zelandia, Hiszpania i Szwecja.

Oferujemy program Select, w którym wybierasz wymarzoną szkołę, a my umieszczamy Cię u troskliwej, otwartej rodziny goszczącej lub na kampusie z przyjaciółmi w świetnej szkole z internatem. Nasz bardziej przystępny cenowo program Classic to tradycyjna wymiana kulturalna, w ramach której dopasowujemy Cię do rodziny goszczącej, która umożliwi Ci całkowite zanurzenie w lokalnej kulturze i języku podczas nauki w pobliskiej szkole. W niektórych lokalizacjach program ten wyprzedaje się bardzo szybko. W przypadku wielu naszych lokalizacji możesz złożyć wniosek dotyczący określonego obszaru lub miasta, za dodatkową opłatą, która zostanie naliczona tylko wtedy, gdy wniosek zostanie zatwierdzony.

Oferujemy również program Boarding Exchange w USA ze wzbogaconą opcją akademicką i wygodnym zakwaterowaniem na terenie kampusu, posiłkami, niesamowitymi udogodnieniami na miejscu i zajęciami pozalekcyjnymi. Dzięki naszym długotrwałym relacjom z nauczycielami w całych Stanach Zjednoczonych możemy dopasować Cię do szkół z internatem, które udostępniły swoje miejsca studentom z zagranicy, takim jak Ty, aby zapewnić różnorodność na kampusie. W ten sposób zapewniamy wyjątkowe doświadczenie w szkole z internatem za najniższą możliwą cenę.

Oferujemy również spersonalizowane obozy miękkiego lądowania ‘Soft Landing Camps’ w wielu miejscach, aby przygotować Cię do poznania nowego kraju.

Jeśli nie możesz podróżować na studia za granicę, nasz program online jest opcją dla Ciebie. Możesz uczyć się w pełni we własnym zakresie, spotykając się z nauczycielami i kolegami z klasy w czasie rzeczywistym dwa razy w miesiącu. Możesz także uczyć się w połączeniu z opcją online plus rok w amerykańskim liceum w programie J-1 Classic lub F-1 Select. W wybrany przez siebie sposób, możesz zdobyć dyplom ukończenia szkoły średniej Dual USA w prestiżowej Thornton Academy lub Washington Academy, jednocześnie zdobywając dyplom ukończenia szkoły średniej w swoim kraju. Ta opcja jest doskonałą drogą na uniwersytet lub inną uczelnię wyższą.

Oferujemy angielski online i inne programy wspierające Cię przed rozpoczęciem nauki w szkole średniej za granicą, jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności językowe przed przybyciem do miejsca docelowego.

W Europie masz do wyboru piękną, zieloną Irlandię, zachwycającą Francję, gospodarczą potęgę Niemiec, świadome magii jedzenia i designu Włochy, niesamowitą Hiszpanię lub fascynującą Szwecję. Każdy z nich oferuje unikalne doświadczenie kulturowe i językowe. Porozmawiaj ze swoim doradcą Educatius o tym, które międzynarodowe doświadczenie studenckie jest najlepsze dla Ciebie.

Cena wymiany w szkole średniej będzie zależała od kraju docelowego, wybranego programu i czasu trwania wymiany. Będziemy pracować z Tobą i dopasujemy możliwości do Twojego budżetu.

Międzynarodowe wymiany studenckie mogą trwać od kilku tygodni do semestru, roku akademickiego, pełnego roku lub wielu lat. Mamy wiele opcji.

Wymagania wizowe różnią się w zależności od kraju pochodzenia i kraju docelowego. Większość krajów wymaga od studentów uzyskania międzynarodowej wizy studenckiej. Po złożeniu wniosku i opłaceniu zaliczki oraz po przyjęciu do programu otrzymasz dokumenty wizowe. W niektórych przypadkach wniosek można złożyć online. Stany Zjednoczone wymagają, abyś odwiedził swoją ambasadę w swoim kraju w celu uzyskania wizy studenckiej. Możesz mieć pewność, że Educatius posiada głębokie doświadczenie we wszystkich tych procesach aplikacyjnych i przeprowadzi Cię przez nie na każdym etapie.