Educatius Group Logo
Home » Liceum za granicą » UK

Wymiana uczniowska do Wielkiej Brytanii

To, czego możesz oczekiwać w tak respektowanym miejscu to przede wszystkim doskonałe szkoły, ekscytujące atrakcje turystyczne i miejsca, które musisz zobaczyć, jak i udział w szerokiej gamie wydarzeń sportowych i kulturalnych z Twoimi nowymi przyjaciółmi, w tym tętniącym życiem i fascynującym kraju, zarówno w jego spuściźnie starożytnej, jak i współczesnej. Jeśli chcesz podjąć naukę w szkole, która spełnia wszystkie Twoje oczekiwania wprost z Twojej osobistej ‘checklisty’ dotyczącej nauki akademickiej, sportu, kierunków ścisłych, jak i humanistycznych oraz sztuki, wybierz program Select lub jedną z naszych wspaniałych szkół z internatem. Jeśli nie posiadasz konkretnych życzeń, semestr w naszym programie ‘Classic’ to świetna opcja dla uczniów, którzy nie potrzebują wizy studenckiej.

Dowiedz się więcej
Kluczowe fakty:
  • Rodzaje programów: Wybieraj spośród szkół państwowych i prywatnych, szkół z internatem; programów ‘classic’, jak i krótkoterminowych

  • Czas trwania: Program semestralny, rok akademicki, wieloletni

  • Ulubione miasta: Londyn, Brighton, Liverpool, Cambridge, Bournemouth

  • Język: W większości szkół wymagany jest test znajomości języka angielskiego

  • Dobierzemy dla Ciebie troskliwą rodzinę goszczącą lub najlepszy kampus szkoły z internatem – wybór należy do Ciebie!

  • Wspieramy Cię naszą Gwarancją Jakości Usług: otrzymujesz wiele warstw wsparcia przez cały czas trwania programu
Najlepsze szkoły

Portfolio szkół Educatius nie ma sobie równych

Nauka na całe życie

Doświadczenia zdobyte w szkole średniej Educatius to budowanie umiejętności i zasobów na całe życie

Wymiana kulturowa

Ciesz się ciepłym przyjęciem w Wielkiej Brytanii i wymianą kulturową na całe życie

Kompleksowe wsparcie

Od rejestracji do programu, aż do powrotu do domu, nasz oddany zespół Educatius ds. programów szkół średnich rozsiany po całym świecie jest zawsze do Twojej dyspozycji

Posłuchaj naszych uczniów

Soft Landing Camp

Nasz Soft Landing Camp w tak niesamowitym miejscu jak Londyn to po prostu świetna zabawa! Masz okazję miło spędzić czas w tętniącej życiem metropolii, jak i odkryć atrakcje wycieczek po Szkocji i Irlandii. Oferujemy również przygotowanie do egzaminu Cambridge, a dla studentów wymagających wizy kurs przygotowawczy SELT.

Umów się na konsultację

Nasz brytyjski zespół

Nasz personel w Wielkiej Brytanii zapewnia Ci stałe wsparcie na każdym etapie Twojego wyjazdu, ze szczególnym naciskiem na dobro i komfort uczniów. Od dawna współpracujemy ze szkołami, które międzynarodowi studenci kochają. Członkowie naszego zespołu mieszkają w pobliżu uczniów, których wspierają, dobierając studentów do najlepszych rodzin goszczących i nadzorując ich komfort i realizację celów, zarówno naukowych jak i społecznych, dopóki nie ukończą programu. Oferujemy również program wsparcia dla uczniów szkół z internatem w Wielkiej Brytanii.

Dowiedz się więcej

Zamów nasz katalog szkół średnich

Odkryj świat liceum za granicą – zamów nasz katalog!

Często Zadawane Pytania

Educatius posiada niezrównane portfolio szkół w Wielkiej Brytanii. Jesteśmy największą na świecie organizacją wyspecjalizowaną wyłącznie w zakresie wymiany w szkołach średnich, a nasi brytyjscy pracownicy mieszkają i pracują w społecznościach, w których bezpośrednio wspierają zarówno uczniów, jak i rodziny goszczące. Aby jak najlepiej przygotować Cię do wymiany w Wielkiej Brytanii, oferujemy czterodniowy obóz miękkiego lądowania ‘Soft Landing Camp’ w Londynie na początku roku szkolnego oraz międzysemestralne wycieczki Discovery Tours do Londynu, Edynburga i obszarów Pogórza szkockiego ‘Highlands’, Irlandii – Dublina i na Północne wybrzeże.

Każdy uczeń Educatius w UK znajduje się pod ochroną naszej Gwarancji Jakości Usług, możesz zatem mieć pewność, że otrzymasz stałe wsparcie od momentu przybycia, aż do dnia ukończenia programu w szkole średniej. Każdemu uczniowi przydzielany jest lokalny koordynator Educatius, który współpracuje z Tobą, rodziną goszczącą i szkołą, aby optymalnie skoordynować Waszą współpracę i działać jako łącznik w rozwiązywaniu ewentualnych problemów. Nasz całodobowy telefon czynny 24/7 to pewność, że uczniowie i rodzice zawsze mogą się z nami skontaktować w nagłych przypadkach.

W Wielkiej Brytanii znajdują się jedne z najbardziej prestiżowych szkół i uniwersytetów na świecie, a także kolebka języka angielskiego, tak ważnego dla międzynarodowego biznesu. Nauka tutaj to najlepszy sposób, aby przygotować się do podjęcia studiów na prestiżowym uniwersytecie w Wielkiej Brytanii i zawsze będzie po prostu świetnie wyglądać w Twoim CV! A jak imponujący jest klasyczny brytyjski akcent?

Brytyjskie rodziny od wielu lat otwierają swoje domy i serca na zagranicznych studentów. Brytyjskie rodziny goszczące mogą mieszkać w mieście, na wsi, w mieszkaniu, domu, z własnymi dziećmi lub bez. Niektóre rodziny goszczące posiadają zwierzęta domowe, inne nie. Nasze rodziny Educatius posiadają różne kształty i rozmiary, ale wszystkie łączy jedna wspólna cecha – uwielbiają poznawać nowe kultury i dostarczać uczniom z zagranicy niezapomnianych, rodzinnych wrażeń w Wielkiej Brytanii!

Celem Educatius UK jest zapewnienie autentycznej i wprost wciągającej wymiany doświadczeń w Wielkiej Brytanii. Uczniowie są rozlokowani w rodzinach, dla których językiem podstawowym jest angielski. Jeśli rodzina zdecyduje się gościć dwóch studentów z zagranicy, będą oni różnych narodowości – aby mieć pewność, że uczniowie przez cały czas będą mówić po angielsku.

Jako student wymiany zagranicznej oraz nowy członek rodziny goszczącej, doświadczysz życia w Wielkiej Brytanii z pierwszej ręki. Twoja rodzina goszcząca wprowadzi Cię w prawdziwą brytyjską kulturę i pomoże Ci poczuć się komfortowo w nowym kraju. Uzyskasz niepowtarzalną okazję, aby ekspresowo poprawić swój angielski, doświadczyć codziennego życia u boku Brytyjczyków, a także stworzyć więzi z troskliwą rodziną, która najprawdopodobniej pozostanie z Tobą w kontakcie do końca życia!

Zatrzymując się u brytyjskiej rodziny, z bliska poznasz brytyjską kulturę i życie rodzinne. Wszystkie nasze rodziny goszczące są starannie wybierane i z niecierpliwością czekają na powitanie Cię w swoim domu. Wiele z nich przyjmowało już uczniów z wymiany międzynarodowej przed Twoim przyjazdem.

Twoja rodzina goszcząca może mieszkać w mieście lub na wsi – z dziećmi lub bez. Niektórzy mają zwierzęta, inni nie. Możesz oczekiwać własnego cichego miejsca do nauki i spania, posiłków i rozsądnej organizacji transportu. W niektórych przypadkach możesz także dzielić pokój z innym studentem zagranicznym z innego kraju niż Twój. Do szkoły możesz chodzić pieszo, jeździć na rowerze, jeździć autobusem szkolnym lub transportem publicznym, rodzina goszcząca może także Cię tam podwieźć. Będziesz uczestniczyć w posiłkach, rekreacyjnych rodzinnych wycieczkach, wakacjach i różnych aktywnościach, stając się nowym członkiem rodziny goszczącej!

To bardzo ważne, abyś dobrze komunikował się z rodziną goszczącą, zwłaszcza w pierwszych dniach pobytu. Możesz liczyć na pobyt z troskliwą rodziną, która już nie może się doczekać, aby Cię poznać! Twoja nowa rodzina pomoże Ci zaaklimatyzować się w UK, a także podszkolić Twój angielski. Sprawi, że poczujesz się w tym kraju mile widziany, odpowie na Twoje pytania, a także zapewni wsparcie, jeśli będziesz potrzebować pomocy lub źle się poczujesz. Nasz personel zespołu Educatius na miejscu zawsze służy pomocą.

Szkoły z internatem w Wielkiej Brytanii od dawna przyciągają studentów z całego świata ze względu na ich doskonałość akademicką i reputację najlepszego możliwego przygotowania do studiów uniwersyteckich. Jeśli Twoja rodzima kultura ma charakter nieformalny, brytyjskie szkoły z internatem mogą okazać się bardziej formalne, wymagają mundurków i kładą nacisk na uprzejmość w codziennych interakcjach. Klasy są nieliczne, a nacisk kładziony jest na wspieranie uczniów w realizacji ich potencjału. Koleżeństwo wśród studentów jest bardzo ważne, zawiążesz więc przyjaźnie na całe życie, mieszkając, jedząc i studiując blisko swoich sal lekcyjnych. Educatius sprawuje proaktywną opiekę nad uczniami szkół z internatem, zapewniając wiele warstw wsparcia.

Zacznij od umówienia się na bezpłatną konsultację z doradcą edukacyjnym Educatius. Przeprowadzimy Cię przez wszystkie kroki, aby wybrać krótką listę szkół w pożądanych lokalizacjach, złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły i, jeśli to konieczne, udzielić wskazówek dotyczących procesu ubiegania się o wizę. Zapewniamy kompleksowe wsparcie na każdym możliwym etapie realizacji programu.

Wybieraj spośród szkół w różnych lokalizacjach w Wielkiej Brytanii w ramach naszego programu Select lub szkół z internatem – w tym słynnych regionów Londynu, Cambridge, Brighton, Liverpoolu lub Leeds. Możesz także wybrać tradycyjne atrakcje miejskiego życia – wybierasz spośród ponad 30 szkół średnich. Masz też możliwość w naszym programie Classic wybrać region, a my znajdziemy tam dla Ciebie świetną szkołę.

Oferujemy programy Select, Classic i Academic Exchange do wyboru w UK.

Select: Wybierasz swoją ulubioną szkołę i lokalizację – przy plaży lub w znanym mieście, wybierając także spośród opcji z zainteresowaniami w zakresie nauk ścisłych, humanistycznych, zajęć sportowych lub artystycznych. Pomożemy Ci wybrać wymarzoną szkołę i dobierzemy troskliwą rodzinę goszczącą lub zgrany kampus z ekipą Twoich nowych przyjaciół. Wymagania językowe różnią się w zależności od szkoły i wymagań wizowych. Programy trwają od dwóch tygodni do wielu lat; to wprost idealna droga na uniwersytet.

Classic: To tradycyjny program całkowitego zanurzenia w kulturze i wymiany trwający od czterech tygodni do pięciu miesięcy. Mieszkasz z troskliwą i gościnną rodziną goszczącą, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności językowe i uczęszczając do miejscowej szkoły średniej, którą dla Ciebie wybraliśmy. Tylko dla studentów, którzy nie potrzebują wizy, aby odwiedzić Wielką Brytanię. Brak wymogu formalnego języka, ale minimalny stopień to C.

Academic Exchange: W tym programie hybrydowym to my wybieramy szkołę, ale Ty możesz wybrać sport, przedmiot, język lub klimat, który Ci się podoba, a w niektórych przypadkach także zdobyć dyplom. Program obejmuje jeden okres lub semestr, pełny rok akademicki lub wiele lat. Wymagania językowe: IELTS dla UKVI 5.5.