Educatius Group Logo
Home » Liceum za granicą » Kanada

Kanada zaprasza licealistów

Kanada powita Cię z otwartymi ramionami! Ten kraj jest jednym z najbardziej wielokulturowych na świecie, posiada doskonałe szkoły i rozwijającą się gospodarkę, pełną możliwości. Kanadyjskie publiczne szkoły średnie oferują niesamowitą gamę przedmiotów i zajęć specjalistycznych, a na świecie nie ma lepszego miejsca, jeśli kochasz sporty na świeżym powietrzu, zwłaszcza zimą!

Chcesz uprawiać sport na zaawansowanym poziomie? Brać udział w rywalizacji w światowej klasy zespole robotyków? A może tak debata w modelowym ONZ? Marzysz o roli aktora lub reżysera w studenckim przedstawieniu teatralnym? Możesz wybierać spośród całej gamy wyspecjalizowanych drużyn sportowych, klubów artystycznych, teatrów, zajęć sprawiedliwości społecznej i grup przywódczych, a także najwyższej klasy programów nauczania w naukach ścisłych, matematyce, języku angielskim i naukach humanistycznych.

Wiele kanadyjskich publicznych szkół średnich oferuje również program International Baccalaureate, programy STEM, akademie sportowe lub taneczne, intensywne kursy języka francuskiego oraz skoncentrowane na przedmiotach z zakresu multimediów, komunikacji, zdrowia i dobrego samopoczucia, biznesu, środowiska i innych.

Wiele szkół oferuje również specjalne wsparcie uczniom zagranicznym, którzy chcą szybko poprawić swój angielski poprzez kursy języka angielskiego jako języka drugiego (ESL), w których uczestniczą jako dodatek do zajęć z uczniami z Kanady. Uczniowie wymiany są mile widziani w kanadyjskich szkołach publicznych na podstawie wizy studenckiej.   

Dowiedz się więcej
Kluczowe fakty:
  • Rodzaje programów: Szkoła Średnia ‘Select’

  • Popularne lokalizacje: Toronto, Vancouver lub społeczności centralne w całym kraju

  • Czas trwania: Program semestralny, rok akademicki, wieloletni

  • Wymagania językowe: Niektóre szkoły wymagają testów z języka angielskiego, inne wspierają ESL

  • Wymagana wiza studencka

  • Wiele specjalnych programów w zakresie sportu, STEM i nauk humanistycznych
Ciepłe przyjęcie

Jedno z najbardziej przyjaznych społeczeństw na świecie

Wsparcie

Solidne wsparcie dla studentów zagranicznych

Uczeń przede wszystkim

Nacisk na równość szans

Świetny wybór

Szkoły oferują niesamowite możliwości w zakresie specjalności akademickich, sportowych i artystycznych

Posłuchaj naszych uczniów

Nasze wsparcie na miejscu w Kanadzie

Znajdziesz się w najlepszych rękach dzięki naszej doświadczonej, oddanej organizacji partnerskiej w Kanadzie, która zapewnia całodobowe wsparcie naszym uczniom zagranicą.

Zarezerwuj rozmowę z nami

Zamów nasz katalog szkół średnich

Odkryj świat liceum za granicą – zamów nasz katalog!

Otrzymaj katalog

Często Zadawane Pytania

Educatius jest największym na świecie dostawcą usług międzynarodowej wymiany kulturalnej i naukowej w szkołach średnich. Posiadamy fantastyczne portfolio kanadyjskich szkół publicznych, prywatnych oraz szkół z internatem, w których umieszczamy uczniów od ponad dekady — a także pełne wsparcie 24/7.

Kanada jest jednym z najbardziej różnorodnych i przyjaznych społeczeństw na świecie. Kraj aktywnie zaprasza oraz wspiera zagranicznych studentów na poziomie szkół średnich i wyższych. Wykształcenie w kanadyjskiej szkole średniej jest najlepszym przygotowaniem do studiowania na uniwersytetach w Kanadzie, które oferują międzynarodowe standardy doskonałości, a także świetny stosunek jakości do ceny. Pobyt w tak wielokulturowym społeczeństwie to także świetne przygotowanie do międzynarodowej kariery.

Kanadyjskie rodziny goszczące są przyjazne, gościnne i otwarte na współpracę i przyjaźnie z różnymi kulturami. Pomogą Ci szybko poprawić swój angielski i dostosować się do nauki w nowej szkole i życia w Kanadzie. Będziesz uczestniczyć w wydarzeniach towarzyskich swojej rodziny i być może nauczysz się nowych aktywności na świeżym powietrzu, takich jak jazda na łyżwach, pływanie kajakiem lub jazda na nartach wodnych! Przekonasz się również, że Twoja kanadyjska rodzina goszcząca chętnie pozna Twoją własną kulturę. Zaproponuj, że ugotujesz im potrawę typową dla Twojego kraju!

Twoja rodzina goszcząca będzie blisko Twojego liceum, w odległości ok. 20-minut dojazdu, w zależności od miasta. Możesz chodzić pieszo, dojeżdżać na rowerze, jechać autobusem lub transportem publicznym do szkoły — może też zawieźć Cię rodzina goszcząca. W domu będziesz miał swój własny pokój jednoosobowy. Jeśli w domu będzie przebywał jeszcze jeden uczeń zagraniczny, będzie on pochodził z innego kraju niż Twój. Będziesz posiadać własne miejsce do nauki, szafę i własną przestrzeń. Resztę domu będziesz dzielić z rodziną goszczącą podczas posiłków, spotkań towarzyskich, wycieczek i dni wolnych w Kanadzie.
 
Twoja rodzina goszcząca omówi z Tobą zasady i oczekiwania po przyjeździe i sprawi, że poczujesz się tam naprawdę mile widziany, wprowadzi Cię do lokalnej kultury, odpowie na Twoje pytania i będzie wspierać Cię, gdy będziesz potrzebować pomocy – w razie potrzeby ze wsparciem ze strony lokalnego koordynatora. Przykładowo, w razie choroby, zostaniesz zabrany do lekarza.

Posiadamy w ofercie 50 szkół w wielu najpiękniejszych regionach Kanady. Możesz wybierać spośród tętniących życiem kosmopolitycznych miast, takich jak Toronto i Vancouver, lub przyjaznych mniejszych społeczności i regionów centralnych, takich jak Alberta, Kolumbia Brytyjska, Nowa Fundlandia i Nowa Szkocja.
 
Nasz program Select pozwala wybrać wymarzoną szkołę w miejscu, które kochasz. Kiedy zostaniesz przyjęty do wybranej publicznej lub prywatnej szkoły dziennej, starannie dobieramy rodzinę goszczącą znajdującą się w pobliżu tej szkoły. Jeśli wybierzesz szkołę z internatem, zorganizujemy dla Ciebie mieszkanie w kampusie.

Każda z ponad 50 szkół, z którymi Educatius prowadzi długoterminową współpracę w Kanadzie, oferuje doświadczenia, które uczniowie międzynarodowi wprost pokochają! Wybór opcji odpowiedniej dla Ciebie zależy od Twoich marzeń, znajomości języka angielskiego i zainteresowań. Zapoznaj się z naszym portfolio szkół średnich w Kanadzie tutaj.

Wolisz aby ktoś doradził Ci osobiście? Porozmawiaj z naszym zespołem o tym, która opcja jest najlepsza dla Ciebie.

Gdy już zdecydujesz się na wymarzoną szkołę, pomożemy Ci złożyć podanie. Po przyjęciu do programu i wniesieniu opłaty na rzecz szkoły otrzymasz list z zaproszeniem do złożenia wniosku o wizę, którego użyjesz do ubiegania się o pozwolenie na naukę w programach dłuższych niż semestr. Niektóre szkoły wymagają testu znajomości języka. Porozmawiaj z doradcą Educatius, który pomoże Ci przejść przez proces aplikowania o wizę i miejsce w szkole.

Opłaty dla uczniów zagranicznych uczęszczających do kanadyjskich szkół publicznych obejmują czesne, mieszkanie z troskliwą kanadyjską rodziną goszczącą oraz stały nadzór i wsparcie. Koszty zaczynają się od około CAD$23,000 za rok akademicki i mogą być również znacznie wyższe. Duże miasta, takie jak Toronto i Vancouver, są najdroższe, a mniejsze lokalizacje (gdzie przebywa mniej uczniów międzynarodowych) są tańsze.