Educatius Group Logo
Home » Liceum za granicą » Francja

Zostań uczniem z wymiany we Francji

Zostań uczniem szkoły średniej we Francji, fascynującym kraju Europy Zachodniej, który rok do roku przyciąga największą liczbę turystów ze wszystkich krajów na całym świecie. Gdy już zawitasz we Francji szybko zrozumiesz co przyciąga tu ludzi z całego świata; Francja to rozległy kraj z mnóstwem atrakcji do zaoferowania, oryginalnych zabytków, pomników, zamków i pałaców, jak i wielu innych obiektów obecnych za każdym rogiem.

Rozpocznij rozmowę
Kluczowe fakty:
  • Rodzaje programów: „Classic”, „Select” oraz Szkoła z internatem.

  • Czas trwania: Rok akademicki lub semestr

  • Rodzaj wizy: Wiza studencka

  • Język: Podstawowa znajomość języka francuskiego rekomendowana
Final call 2024/25

Zarezerwuj swoją wymianę w Irlandii już teraz – zdobądź Soft Landing Camp za darmo!

Zdobądź jedno z ostatnich miejsc w szkole średniej w pięknej, zielonej Irlandii. Nowe rezerwacje przed 22 marca odblokowują bezpłatny obóz Soft Landing w Dublinie, obejmujący przygody związane ze zwiedzaniem z innymi nowo przybyłymi studentami z wymiany!

Reserve your spotZarezerwuj swoje miejsce
Profesjonalni doradcy edukacyjni

Największa na świecie organizacja poświęcona realizacji programów wymiany

100% orientacji na klienta

Programy indywidualne dostosowane do Ciebie

Niezrównane wsparcie przez 24/7

Całodobowe wsparcie dla uczniów w naszych programach

Edukacja dostępna dla wszystkich

Aiducatius wspiera Projekty w Afryce i Ameryce Łacińskiej

Twoje liceum we Francji

Jako student wymiany międzynarodowej we Francji będziesz uczęszczał do zwykłej francuskiej szkoły o nazwie „Le Lycée”. Licea we Francji cieszą się dobrą opinią, a nauczyciele mają wysokie wymagania wobec swoich uczniów.

Wszystkie Twoje zajęcia będą prowadzone z wykładowym językiem francuskim, co początkowo może być nieco trudne, jednak pamiętaj, iż Twoi nauczyciele to zrozumieją i zapewnią Ci wsparcie, którego potrzebujesz. Zauważysz, jak Twoje umiejętności językowe będą się poprawiać z każdym dniem!

Rozpocznij rozmowę

Zamów nasz katalog szkół średnich

Zamów nasz katalog aby uzyskać więcej informacji na temat programów wymian licealnych!

Często Zadawane Pytania

Jako uczeń wymiany międzynarodowej we Francji będziesz miał okazję poznać ten kraj od podszewki, co nigdy nie jest możliwe z czysto turystycznego punktu widzenia. Mieszkając z troskliwą rodziną goszczącą i ucząc się w lokalnym liceum, każdego dnia zyskasz prawdziwy wgląd we francuską kulturę i styl życia. Zanim się zorientujesz, opanujesz również całe piękno języka francuskiego, co jest zdecydowanie wystarczającym powodem, aby tu przyjechać.

Zatrzymując się u francuskiej rodziny goszczącej, zyskasz bliższy wgląd w codzienne życie tego kraju. Pobyt u lokalnej rodziny to najlepszy sposób na poznanie Francji od podszewki. Doświadczysz kultury francuskiej wykraczającej poza jej typowe stereotypy i poznasz życzliwą i troskliwą rodzinę gdzieś w pięknym zakątku tego kraju. Nasze rodziny goszczące znacznie różnią się od siebie, jednak łączy je jedna cecha – już nie mogą się doczekać powitania Cię w swoim domu!

Kultura kuchni francuskiej jest znana na całym świecie. Stereotyp, który w rzeczywistości jest prawdziwy, mówi, że Francuzi jedzą dużo bagietek, rogalików croissant i sera. Kolację często kończy deska serów, a podczas wymiany tutaj będziesz mieć możliwość spróbowania wszelkiego rodzaju pysznych „Fromage”.

Pamiętaj też, że Twoja rodzina goszcząca będzie ciekawa Ciebie i kultury kulinarnej Twojego kraju. W miarę możliwości wprowadzaj je do typowych potraw i wypieków. Twoja nowa rodzina doceni to równie bardzo, jak Ty zasmakujesz domowych naleśników crêpes, bułeczek z czekoladą pain au chocolates, oraz kremowych quiches podczas pobytu na wsi.

Oferujemy szeroką gamę programów szkół średnich we Francji. Są to programy Liceum „Classic”, Liceum „Select” oraz szkoła z internatem. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej!