Educatius Group Logo
Home » Liceum za granicą » Wlochy

Zostań uczniem wymiany międzynarodowej we Włoszech

Wyjazd na wymianę uczniowską do Włoch to doskonały wybór. Ten absolutnie fascynujący kraj ma do zaoferowania wiele zróżnicowanych miejsc, atrakcji przyrody, jak i bardzo różny styl życia. Od pięknych średniowiecznych miast, spektakularnych alpejskich łańcuchów górskich, najmodniejszych europejskich miast po romantyczne plaże wzdłuż rozległego wybrzeża. Można śmiało powiedzieć, że we Włoszech każdy znajdzie coś dla siebie!

Rozpocznij rozmowę

Kluczowe fakty:
  • Rodzaje programów: Liceum ‘Classic’ i Liceum ‘Select’

  • Czas trwania: Rok akademicki lub semestr

  • Rodzaj wizy: Wiza studencka

  • Język: Brak
Profesjonalni doradcy edukacyjni

Największa na świecie organizacja poświęcona realizacji programów wymiany

100% orientacji na klienta

Programy indywidualne dostosowane do Ciebie

Niezrównane wsparcie przez 24/7

Całodobowe wsparcie dla uczniów w naszych programach

Edukacja dostępna dla wszystkich

Aiducatius wspiera Projekty w Afryce i Ameryce Łacińskiej

Twoje liceum we Włoszech

Jako student wymiany międzynarodowej we Włoszech będziesz mógł posmakować życia prawdziwych włoskich nastolatków. To najlepsza na świecie okazja aby codziennie ćwiczyć swoje umiejętności językowe, a także poznać włoskich kolegów z klasy. Uczęszczanie do włoskiej szkoły średniej to ekscytujące doświadczenie, które rozwinie Cię zarówno jako studenta, jak i jako człowieka.

Rozpocznij rozmowę

Program ‘Select’ dla szkół średnich – studiuj we Florencji

Program ‘Select” dla szkół średnich daje możliwość wyboru studiów w Educandato Statale SS. Annunziata w przepięknej Florencji. To znane na całym świecie renesansowe miasto to dobry wybór, jeśli chcesz doświadczyć idealnego połączenia najlepszych cech Włoch. Florencja położona w środkowych Włoszech to bogactwo atrakcji kultury i sztuki, fantastyczna pogoda, malownicze krajobrazy i pyszne jedzenie.

Rozpocznij rozmowę

Zamów nasz katalog szkół średnich

Zamów nasz katalog aby uzyskać więcej informacji na temat programów wymian licealnych!

Często Zadawane Pytania

Spędzając rok na wymianie we Włoszech, będziesz cieszyć się życiem w jednym z najbardziej urokliwych krajów świata. Włoskie miasta Wenecja, Florencja i Rzym są znane jako trzy najbardziej romantyczne miasta na świecie, podobnie jak język włoski. Jeśli jesteś prawdziwym fanem piękna w życiu, Włochy to miejsce dla Ciebie. Przygotuj się na rok wymiany pełen niesamowitych miejsc, intensywnych włoskich rozmów i nie zapomnij o najlepszej pizzy na świecie!

Pobyt u włoskiej rodziny goszczącej to najlepszy sposób na głębokie zanurzenie we włoskiej kulturze. To niezastąpiona okazja, aby ćwiczyć swoje umiejętności językowe, dowiedzieć się więcej o włoskich tradycjach i zwyczajach oraz delektować się autentycznymi, domowymi włoskimi potrawami. Ale, co nie mniej ważne, zostaniesz częścią włoskiej rodziny goszczącej, która pokaże Ci ten kraj swoimi oczami.

Jedną z najbardziej znanych cech Włochów jest to, że Włosi są bardzo związani ze swoją rodziną. Włosi często organizują spotkania rodzinne i lubią spędzać czas w szerokim gronie rodziny i znajomych. Taki pobyt oznacza zatem niepowtarzalną okazję doświadczenia lokalnej kultury od kuchni, zdobycia wielu nowych przyjaciół oraz okazji do ćwiczenia w praktyce swoich włoskich umiejętności.

Jedzenie to oczywiście kolejna niezmiernie ważna część włoskiej kultury. Twoja rodzina goszcząca będzie przygotowywać wszystkie Twoje posiłki podczas roku wymiany. Będziesz mógł więc cieszyć się pysznymi daniami, z których wszystkie zostaną wykonane z samych oryginalnych składników. Przygotuj się więc na rok pełen wrażeń oraz wszelkiego typu dań jak makarony, pizzy z pieca, bruschetta, szynka prosciutto, desery tiramisu i wielu innych.

We Włoszech oferujemy nasz program ‘Classic’ i ‘Select’.