Educatius Group Logo
Home » Liceum za granicą » Irlandia

Uczniowie wymiany w Irlandii

Educatius oferuje wspaniałą możliwość pełnego zanurzenia w kulturze gaelickiej, głównie w małych społecznościach wiejskich, gdzie rodziny o niezwykle bliskich relacjach przyjmą Cię do siebie jak swojego.

Czeka Cię również wprost ekscytujący Soft Landing Camp (Obóz Miękkiego Lądowania) w Dublinie oraz wycieczki Discovery Tours po pięknej, zielonej Irlandii!

Skontaktuj się z nami
Kluczowe fakty:
  • Ulubione lokalizacje: Dublin, Cork

  • Rodzaje programów: Program ‘Classic’ tylko dla obywateli UE, ‘Select’ to program otwarty dla wszystkich

  • Czas trwania: Program semestralny, rok akademicki, wieloletni. Unikalny system szkolny, w tym rok przejściowy (‘transition year’)

  • Wymagania językowe: Elastyczne

  • Wymóg wizowy: Brak

Profesjonalni doradcy edukacyjni

Największa na świecie organizacja poświęcona realizacji programów wymiany

100% orientacji na klienta

Programy indywidualne dostosowane do Ciebie

Niezrównane wsparcie przez 24/7

Całodobowe wsparcie dla uczniów w naszych programach

Edukacja dostępna dla wszystkich

Aiducatius wspiera Projekty w Afryce i Ameryce Łacińskiej

Posłuchaj naszych uczniów

Irlandzki zespół Educatius

Nasz doświadczony personel na miejscu wspiera Cię na każdym etapie Twojej irlandzkiej wymiany międzynarodowej, począwszy od dnia złożenia wniosku po powrót do domu. Od dawna współpracujemy ze szkołami, które międzynarodowi studenci kochają! Nasz personel mieszka w tych samych społecznościach, co Ty i Twoja rodzina goszcząca, czuwając nad Tobą w aspekcie zarówno akademickim jak i społecznym, dopóki nie ukończysz programu. Nasza Gwarancja Jakości Usług to ostateczne potwierdzenie stałego wsparcia dla Ciebie, od momentu przybycia do dnia zakończenia wymiany w szkole średniej.

Skontaktuj się z nami

Zamów nasz katalog szkół średnich

Odkryj świat liceum za granicą – zamów nasz katalog!

Często Zadawane Pytania

Jesteśmy największą na świecie organizacją wyspecjalizowaną wyłącznie w zakresie wymiany w szkołach średnich, a nasi irlandzcy pracownicy mieszkają i pracują w społecznościach, w których bezpośrednio wspierają zarówno uczniów, jak i rodziny goszczące. Aby przygotować Cię do międzynarodowej wymiany irlandzkiej, oferujemy czterodniowy obóz Miękkiego Lądowania – Soft Landing Camp w Dublinie na początku roku szkolnego oraz międzysemestralne wycieczki Discovery Tours do Dublina i na północne wybrzeże.  

Każdy uczeń Educatius w Irlandii znajduje się pod ochroną naszej Gwarancji Jakości Usług, możesz zatem mieć pewność, że otrzymasz stałe wsparcie od momentu przybycia do dnia ukończenia programu w szkole średniej. Każdemu uczniowi przydzielany jest lokalny koordynator Educatius, który współpracuje z Tobą, rodziną goszczącą i szkołą, aby optymalnie skoordynować Waszą współpracę i działać jako łącznik w rozwiązywaniu problemów.

Irlandia to świetny kierunek! Od znanych na całym świecie miast, takich jak Dublin i Cork, po hrabstwa, jak Monaghan i Tipperary, oferujące autentyczne wrażenia ze zwiedzania małych miasteczek, ta Szmaragdowa Wyspa ma coś dla każdego! Jest to jedno z najbardziej serdecznych i gościnnych społeczeństw na świecie, z tradycjami muzycznymi i literackimi, które wpłynęły na świat, oraz oszałamiającą scenerią, gdziekolwiek spojrzysz.

W ostatnich latach Irlandia stała się również potęgą technologiczną z wieloma innowacyjnymi firmami otwierającymi biura w tym kraju. Twoja międzynarodowa wymiana studencka w Irlandii otworzy przed Tobą świat możliwości, gdy tylko poznasz tutejszą kulturę i unikalny język gaelicki. Poczuj entuzjazm, który jest tak ważną częścią irlandzkiego życia, a wrócisz do domu bardziej niezależny, pewny siebie i odważniejszy, niż wyszedłeś!

Irlandzkie rodziny goszczące mogą mieszkać w mieście, na wsi, w mieszkaniu, domu, z własnymi dziećmi lub bez. Niektóre rodziny goszczące posiadają zwierzęta domowe, inne nie. Nasze rodziny goszczące mają różne kształty i rozmiary, ale wszystkie łączy jedna wspólna cecha – uwielbiają poznawać nowe kultury i dostarczać uczniom z zagranicy niezapomnianych, rodzinnych wrażeń w Irlandii.

Irlandzkie rodziny są zwykle bardzo zżyte i gościnne, a nasze rodziny goszczące w Irlandii należą do najlepszych na świecie. Twoja rodzina goszcząca powita Cię z otwartymi ramionami. Chętnie podzieli się swoimi zwyczajami i kuchnią, a także czeka aby poznać Twoją! Muzyka i sport są ważną częścią irlandzkiego życia towarzyskiego – znajdziesz wiele elementów, którymi możesz podzielić się ze swoją irlandzką rodziną goszczącą, tworząc z nią więź na całe życie!

Gdy zostaniesz przyjęty do szkoły średniej w ramach programu Classic lub Select, Educatius Ireland umieści Cię u rodziny goszczącej, która pomoże Ci poznać irlandzką kulturę i życie rodzinne z bardzo bliska. Twoja rodzina goszcząca może mieszkać w mieście lub na wsi – z dziećmi lub bez. Niektóre rodziny mają zwierzęta, inne nie. Wiele rodzin posługuje się innym urzędowym językiem Irlandii i może pomóc Ci nauczyć się kilku uroczych gaelickich wyrażeń.

Możesz oczekiwać własnego cichego miejsca do nauki i spania, posiłków i rozsądnej organizacji transportu. W niektórych przypadkach możesz dzielić pokój z innym studentem zagranicznym z innego kraju niż Twój. Do szkoły możesz chodzić pieszo, jeździć na rowerze, jeździć autobusem szkolnym lub transportem publicznym, rodzina goszcząca może także Cię tam podwieźć. Będziesz uczestniczyć w posiłkach, rekreacyjnych rodzinnych wycieczkach, wakacjach i różnych aktywnościach, stając się nowym członkiem rodziny goszczącej!

To bardzo ważne, abyś dobrze komunikował się z rodziną goszczącą, zwłaszcza w pierwszych dniach pobytu. Możesz liczyć na pobyt z troskliwą rodziną, która już nie może się doczekać, aby Cię poznać! Twoja nowa rodzina pomoże Ci zaaklimatyzować się w Irlandii, podszkolić Twój angielski, sprawi, że poczujesz się w tym kraju mile widziany, odpowie na Twoje pytania, a także zapewni wsparcie, jeśli będziesz potrzebować pomocy lub źle się poczujesz. Nasz personel zespołu Educatius na miejscu zawsze służy pomocą.

Oferujemy wymianę międzynarodową w szkołach publicznych i prywatnych w dużych miastach w Dublinie i Cork, a także jak najbardziej autentyczne doświadczenia lokalnej kultury kraju w małych miasteczkach w hrabstwach takich jak Monaghan i Tipperary.

Rok przejściowy dla uczniów w wieku 14-15 lat to wyjątkowy okres w Irlandii. Ma na celu przygotowanie nastolatków do dorosłego życia. Oprócz podstawowych przedmiotów akademickich, takich jak angielski i matematyka, możesz zdawać przedmioty „degustacyjne” ;), które pomogą Ci zdecydować, czego możesz chcieć się później uczyć, wraz z kursami opartymi na praktycznej nauce, takimi jak prowadzenie małej firmy, doświadczenie zawodowe, projektowanie mody, wolontariat, sport i wycieczki terenowe. Rok przejściowy – Transition Year to fantastyczny wybór dla zagranicznych studentów! Zapewnia wszechstronne wykształcenie akademickie, poprawiając Twój angielski i zdobywając nowe umiejętności.

Zacznij od umówienia się na bezpłatną konsultację z doradcą edukacyjnym Educatius. Poznamy Twoje cele i poprowadzimy Cię przez najlepszy program dla Ciebie. Następnie nasz zespół zajmie się Twoją aplikacją, umieści Cię w rodzinie goszczącej i będzie dbać o Ciebie przez cały program!

– Edukacja w pełnym wymiarze godzin w irlandzkiej szkole państwowej
– Zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem w rodzinie goszczącej – uczniowie mogą zostać zakwaterowani pojedynczo lub podwójne (z uczniem innej narodowości) w zależności od wielkości domu.
– Pakiet gwarantowany przez naszych koordynatorów obejmuje spotkanie wprowadzające, comiesięczne spotkanie i raporty składane do macierzystej agencji.
– Jednorazowe zajęcia lub spotkanie towarzyskie dla wszystkich studentów w obszarze zakwaterowania, które są opłacane przez Educatius Ireland.
– Pakiet studencki z podręcznikiem, numerami telefonów kontaktowych, legitymacją studencką i drobnymi upominkami.
– Odbiór i dowóz z lotniska przez rodzinę goszczącą lub przedstawicieli Educatius. 

– Mundurek szkolny – obowiązkowy we wszystkich irlandzkich szkołach
– Podręczniki szkolne
– Transport do i ze szkoły
– Opłaty za szafkę szkolną i ubezpieczenie
– Wszystkie dodatkowe zajęcia, wycieczki, imprezy towarzyskie lub sport
– Ubezpieczenie podróżne / medyczne
– Soft Landing Camp czyli Obóz Miękkiego Lądowania w Dublinie dla uczniów przybyłych w sierpniu