Educatius Group Logo
Home » Liceum za granicą » Niemcy

Zostań uczniem wymiany w Niemczech

Wyjazd na wymianę do Niemiec to doskonała okazja, aby naprawdę doświadczyć wszelkich zalet tego ekscytującego kraju. Zatrzymując się u niemieckiej rodziny goszczącej i chodząc do miejscowego liceum, uzyskasz wyjątkowy wgląd w charakterystyczną niemiecką kulturę, a także będziesz biegle posługiwać się tym popularnym na świecie językiem.

Rozpocznij rozmowę
Kluczowe fakty:
  • Rodzaje programów: Liceum ‘Classic’

  • Czas trwania: Rok akademicki lub semestr

  • Rodzaj wizy: Wiza studencka

  • Język: Podstawowa znajomość języka niemieckiego rekomendowana
Profesjonalni doradcy edukacyjni

Największa na świecie organizacja poświęcona realizacji programów wymiany

100% orientacji na klienta

Programy indywidualne dostosowane do Ciebie

Niezrównane wsparcie przez 24/7

Całodobowe wsparcie dla uczniów w naszych programach

Edukacja dostępna dla wszystkich

Aiducatius wspiera Projekty w Afryce i Ameryce Łacińskiej

Twoje liceum w Niemczech

Jako uczeń wymiany międzynarodowej w Niemczech będziesz mógł posmakować życia niemieckich nastolatków. Zajęcia w liceum są zazwyczaj dość nieformalne, a Ty jako uczeń jesteś zachęcany do własnego myślenia i aktywnego udziału w dyskusjach w klasie.

Wszystkie Twoje zajęcia będą prowadzone w języku niemieckim, co na początku może być nieco trudne, ale Twoi nauczyciele chętnie Ci pomogą. Z każdym dniem zauważysz, jak Twoje umiejętności językowe będą ulegały poprawie, a wkrótce będziesz mógł dołączyć do dyskusji, tak jak każdy inny niemiecki uczeń.

Rozpocznij rozmowę

Zamów nasz katalog szkół średnich

Zamów nasz katalog aby uzyskać więcej informacji na temat programów wymian licealnych!

Często Zadawane Pytania

Znając język niemiecki masz możliwość komunikowania się w tym języku z milionami ludzi na całym świecie. Jest to niewątpliwie kompetencja, która otworzy przed Tobą wiele drzwi w przyszłości, nie tylko zawodowych. Niemcy to jedna z największych gospodarek świata, a jako student wymiany międzynarodowej będziesz cieszyć się pobytem w kraju przyjaznych ludzi, doskonałym poziomem edukacji, jak i standardem życia.

Zatrzymując się u rodziny goszczącej, doświadczysz, jak wygląda życie prawdziwego Niemca. Będziesz miał możliwość spróbowania typowych niemieckich potraw, takich jak różne rodzaje produktów mięsnych jak wurst i sauerbraten, i dowiedzieć się więcej o tamtejszych zwyczajach i tradycjach. Pobyt u lokalnej rodziny to najlepszy sposób na poznanie tego kraju od podszewki.

Ponieważ język niemiecki będzie Cię prawie zawsze otaczał, staniesz się płynnym mówcą znacznie szybciej, niż możesz to sobie wyobrazić. Pamiętaj, aby zawsze angażować się w rozmowy z rodziną goszczącą, nawet jeśli na początku możesz czuć się trochę niepewnie. Opowiedz im o swoim dniu i zapytaj każdego o jego własne doświadczenia. Nic prostszego! W ten sposób z każdym dniem będziesz mówić coraz płynniej.

Nasze rodziny goszczące są bardzo zróżnicowane i mieszkają na terenie całych Niemiec. Niektórzy mają dzieci i zwierzęta, inni mieszkają w dużych domach na wsi, a jeszcze inni w mieszkaniach w mieście.

To, co je wszystkie łączy, to pasja wrażeń wymiany kulturowej. Już nie mogą się doczekać, aby dowiedzieć się więcej o Tobie i Twoim kraju. Zapoznaj swoją nową rodzinę z kinem swojego kraju, ulubioną muzyką albo przygotuj swoje typowe rodzinne danie. To niezwykle miłe, gdy uczniowie potrafią dać od siebie coś więcej, aby okazać wdzięczność rodzinom goszczącym.

W Niemczech oferujemy nasz program Classic. Program Classic Szkoła Średnia to tradycyjny program wymiany, w ramach którego dobierzemy dla Ciebie troskliwą rodzinę goszczącą gdzieś w Niemczech. To idealny program, gdzie doświadczysz prawdziwego życia w Niemczech. Po doborze rodziny goszczącej najlepszej dla Ciebie, rozpoczynamy poszukiwanie doskonałej szkoły średniej w pobliżu Twojej nowej lokalizacji.