Educatius Group Logo

Przełomowy staż artystyczny w Gambii

Sztuka przekracza granice, a Educatius z dumą ogłasza wybór czterech międzynarodowych uczestników oryginalnego stażu Aiducatius Creativity Internship, zaplanowanego na czerwiec 2024 r. w Gambii.

Ponad 100 kandydatów z 15 różnych krajów

W czerwcu wybrani stażyści połączą siły z pedagogami w podstawowej szkole rowerowej St. Martin’s w Kartong, aby ułatwić uczniom innowacyjne projekty artystyczne, jednocześnie zanurzając się w bogatym gobelinie lokalnych tradycji twórczych. Finaliści, wybrani spośród konkurencyjnej puli ponad 100 kandydatów z 15 krajów, zostali ocenieni pod kątem ich talentów artystycznych i pomysłowości proponowanych przez nich działań artystycznych dla szkoły przez panel międzynarodowych sędziów, a ostatni ukłon przyznali kadra pedagogiczna i dyrektor szkoły Nicholas Jatta ze szkoły św. Marcina.

Odkryj zwycięskie talent

Kohorta składa się z dwóch absolwentek programu wymiany szkół średnich Educatius: Norun Igeltjørn-Brænd z Norwegii i Serena Pelizzari z Włoch; Adam Gooder, znakomity pedagog artystyczny z Arlington High School w Massachusetts; oraz Tara Creed, oddana lokalna koordynatorka Educatius z Layton w stanie Utah. Ich wybór podkreśla zaangażowanie Educatius w ułatwianie dostępu do edukacji i wymiany kulturalnej w skali globalnej.

„Sztuka jest językiem uniwersalnym”

Carla Kearns, wiceprezes ds. komunikacji w firmie Educatius, podzieliła się swoim entuzjazmem: „Sztuka to język uniwersalny. Staż ten nie tylko świętuje wymianę artystyczną między studentami z Gambii a naszymi międzynarodowymi stażystami, ale także ukazuje naszą misję polegającą na wywieraniu pozytywnego globalnego wpływu poprzez edukację”.

Aiducatius supports education in the Gambia

Staż kreatywny Aiducatius

Ten staż jest uwieńczeniem trwałego partnerstwa pomiędzy Educatius a St. Martin’s School, współpracy, która sięga 2009 roku. Za pośrednictwem siostrzanej organizacji Aiducatius każdy uczeń Educatius, rodzina goszcząca, agent i partner wspierali szkołę, przyczyniając się do rozwoju wsparcie edukacyjne swoich uczniów.

Wspieranie celów zrównoważonego rozwoju

Inicjatywa ta jest zgodna z celem zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczącym wysokiej jakości edukacji, który zakłada promowanie dostępu do edukacji w celu budowania lepszej przyszłości dla uczniów na całym świecie. Oprócz dzielenia się umiejętnościami artystycznymi i kreatywnymi, staż jest żywą wymianą kulturalną, obiecującą trwałe połączenia i wzajemne wzbogacenie zarówno studentów, jak i uczestników.

2023.09.11
Ogłoszono zwycięzców konkursu Educatius, Host Family Reunion!

Odkryj zwycięskie historie! To moment, na który czekaliśmy! W ramach…

Przeczytaj
2023.09.14
Educatius przekracza zobowiązanie w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2023 r!

Zrównoważony wpływ dzięki Aiducatius Z radością informujemy, że Educatius nie…

Przeczytaj
Netball-team
2024.02.06
Educatius UK zdobywa prestiżową wstępną akredytację BSA

Podkreślanie dobra i bezpieczeństwa uczniów Manchester, Wielka Brytania – Educatius…

Przeczytaj