Educatius Group Logo

HIGHLIGHT INFO

"Szkoła Wells Cathedral, założona w roku 909, jest jedną z najstarszych, nieprzerwanie działających szkół na świecie. Szkoła Wells Cathedral w Somerset jest koedukacyjną, prywatną szkołą z internatem dla uczniów w wieku od 12 do 17 lat. Szkoła jest dumna ze swojej bogatej tradycji tworzenia chórzystów (sięgającej X wieku), utalentowanych muzyków i wybitnych uczonych. Program nauczania jest realizowany w tradycji Kościoła Anglii i oferuje wybór przedmiotów z klasycznych działów sztuki, nauk ścisłych i humanistycznych. Ponadto organizowane są kursy A Level oraz kurs EAL dla uczniów międzynarodowych. Szkoła Wells Cathedral School, silnie związana z rodziną królewską (patronem jest książę Karol), daje uczniom z całego świata wyjątkową możliwość zdobycia nowoczesnej brytyjskiej edukacji w otoczeniu wspaniałej historii.

Udogodnienia
Na terenie rozległego kampusu znajdują się budynki wpisane na listę II klasy, zbudowane między XIV a XVI wiekiem (Kaplica Wikariuszy i Biblioteka pochodzą odpowiednio z 1424 i 1430 roku). Uczniowie mają zaszczyt odbywać próby i występować w Katedrze i Szkole Muzycznej. Do obiektów sportowych należy hala sportowa z salą fitness, kryty basen oraz boisko z nawierzchnią AstroTurf, na którym zimą gra się w hokeja, a latem w tenisa. Są też odkryte korty tenisowe i trzy boiska - jedno z placem do krykieta.

Sport i sztuka
Szkoła stara się zaszczepić w każdym uczniu trwającą całe życie miłość do sportu i aktywności fizycznej. Oprócz meczów w hokeja, rugby, siatkówkę, krykieta i palanta, uczniowie mają także możliwość uczestniczenia w lokalnej lidze biegowej przez cały rok, a wielu biegaczy i pływaków reprezentuje szkołę w regionalnych zawodach.
Wells Cathedral jest jedną z pięciu uznanych szkół muzycznych dla dzieci w Wielkiej Brytanii i jest blisko związana z Katedrą w Wells. Szkoła oferuje specjalistyczny program muzyczny dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoją karierę muzyczną. Otrzymają pierwszorzędne, przedzawodowe szkolenie od nauczycieli, którzy sami są światowej klasy muzykami, a wielu z nich jest aktywnymi wykonawcami i uczy w brytyjskich konserwatoriach. Muzycy szkoły odnoszą wielkie sukcesy zarówno jako wykonawcy, jak i podczas egzaminów publicznych.

Dormitoria i życie uczniowskie
Domy akademickie, zbudowane w XIV wieku, są skupione wokół terenu szkoły i sprawiają wrażenie domów rodzinnych. Sypialnie są przestronne, a uczniowie mają do dyspozycji miejsca do nauki, duże ogrody w których mogą się zrelaksować, oraz kuchnie w pełni zaopatrzone w ulubione potrawy uczniów. Regularnie organizowane są zajęcia rekreacyjne, a trzy razy w roku tworzony jest pełny kalendarz towarzyski. W soboty uczniowie są zachęcani do odwiedzenia uroczego miasteczka Wells, gdzie mogą zrobić zakupy i skorzystać z rozrywki. W ostatnich latach uczniowie z 16 różnych krajów tworzyli żywą społeczność internatu wraz z uczniami z całej Wielkiej Brytanii, jednocześnie czerpiąc radość z doświadczeń brytyjskiej szkoły."

Dowiedz się więcej

Unlock the adventure of a lifetime

Informacje o szkole

11 - 17

Art, Theater, Art History, Photography

English, Biology, Business, Chemistry, Computer Science, Economics, Mathematics - Advanced, Geography, History, Mathematics, Physics, Philosophy, Physical Education, Government and Politics, Psychology, Classical Studies, Geology, Mathematics - Advanced

Latin, Italian, French, German, Spanish

Chess Club, Debate, Cooking Club, Model United Nations (Model UN), Athletes Club, Art Club, Book Club, Coding Club, Debate, Design Club

Badminton, Basketball, Climbing, Fencing, Cricket, Cycling, Sailing, Swimming, Running, Netball, Hockey, Football, Hockey, Judo, Rounders, Rugby, Strength Training

Multiple Year, Fall Year