Educatius Group Logo

HIGHLIGHT INFO

"Szkoła Rossall jest dużą, brytyjską, prywatną szkołą z internatem, kształcącą chłopców i dziewczęta w klasach starszych i szóstych od 1844 roku. Szkoła oferuje ambitny program nauczania w przyjaznym środowisku globalnej społeczności, w której reprezentowanych jest ponad 50 narodowości. Oferta akademicka obejmuje duży wybór przedmiotów podstawowych GCSE, ponad 25 kursów A Level oraz prestiżowy dyplom matury międzynarodowej.

Udogodnienia
Szkoła Rossall, położona na historycznym, 160-hektarowym kampusie wzdłuż wspaniałego wybrzeża Lancashire, jest jedyną szkołą w Wielkiej Brytanii, która posiada własne Centrum Nauki o Kosmosie i Astronomii. Inne warte uwagi obiekty to zupełnie nowa kuchnia, nowoczesne Studio Technologii Projektowych, Szkoła Muzyczna Beechama, Studio Sztuk Scenicznych oraz Centrum Sportowe Rossall. Jej imponująca jadalnia w stylu Harry'ego Pottera została opisana przez F.A.M. Webstera w książce Our Great Public Schools jako „jedna z najwspanialszych w kraju"". Szkoła Rossall posiada również salę gimnastyczną, kryty podgrzewany basen, ściankę wspinaczkową, korty tenisowe i do squasha, strzelnicę i strzelnicę łuczniczą, boisko do hokeja na trawie AstroTurf oraz kilometrową prywatną plażę.

Sport i sztuka
Sport jest postrzegany jako kluczowa część wszechstronnego ucznia Rossall, ucznia, który jest kompetentny we wszystkich obszarach programu nauczania, solidny akademicko, inteligentny emocjonalnie i sprawny fizycznie. Istnieje wiele zajęć sportowych dla zapalonych sportowców, ale nawet jeśli grasz rekreacyjnie lub po prostu chcesz się dobrze bawić i zachować sprawność fizyczną, istnieje wiele możliwości wyrażenia siebie. Szkoła oferuje członkostwo w 64 klubach i stowarzyszeniach. Sztuka teatralna jest popularna we wszystkich grupach wiekowych, a uczniowie regularnie biorą udział w przedstawieniach, które czasem są związane z programem nauczania, jak na przykład twórcza sztuka Szekspira z szóstego roku. W szkole średniej regularnie odbywają się przedstawienia teatralne, wśród których ostatnio znalazł się hit West Endu „Les Miserables"". Wydziały Sztuki i Projektowania są fantastycznym miejscem dla kreatywnych uczniów - w pięknych, jasnych i przestronnych pomieszczeniach znajdują się najnowsze urządzenia CAD i sprzęt warsztatowy, w tym drukarka 3D.

Akademiki i życie uczniowskie
Mieszkania uczniowskie w szkole Rossall mają ciepłą, rodzinną atmosferę. Są tu przytulne pomieszczenia wspólne, dobrze wyposażone sypialnie i nowoczesne łazienki z prysznicami. Pod doskonałą opieką rodziców i wychowawców akademiki są dla młodych ludzi miejscem relaksu, nauki i nawiązywania przyjaźni. Takie przyjaźnie mogą trwać przez całe życie, otwierają wiele nowych możliwości i pozwalają poznać nowe, ekscytujące kultury dzięki ludziom, którymi się otaczasz. Różnorodność szkoły jest praktycznie nieporównywalna z żadną inną szkołą w okolicy, a prawdopodobnie w całej Anglii."

Dowiedz się więcej

Unlock the adventure of a lifetime

Informacje o szkole

12 - 17

Art, Theater, Photography, Visual Arts

Astronomy, Biology, Business, Chemistry, Computers, Design Technology, Mathematics - Advanced, Geography, History, Mathematics, Physical Education, Physics, Psychology, Religious Studies, Economics, English Language and Composition, English Literature and Composition, Environmental Science, Theory of Knowledge

German, French, Latin, Chinese, Spanish, Italian, Japanese, Russian, Vietnamese, Dutch

Duke of Edinburgh Award Scheme, Creative Expression, Rock Band, Model United Nations (Model UN), Chess Club, Gardening

Archery, Badminton, Basketball, Climbing, Cycling, Equestrian, Fitness, Football, Golf, Gymnastics, Hockey, Netball, Sailing, Running, Tennis, Volleyball, Yoga

Short-Term, Multiple Year, Spring Semester, Fall Semester, Fall Year