Educatius Group Logo

HIGHLIGHT INFO

"Niezależny college Rochester znajduje się godzinę drogi i niecałe 40 minut pociągiem od centrum Londynu. Jest to prywatna, koedukacyjna szkoła z internatem dla uczniów w wieku 16-19 lat. Szkoła jest naprawdę wyjątkowa, łączy akademickie rygory z twórczą energią. Stymulujący program nauczania obejmuje około 40 kursów A Level i znakomity college Sixth Form . Wszystkie te kursy odbywają się w kameralnych klasach, gdzie uczniowie nie noszą mundurków szkolnych i są po imieniu z pracownikami. Rochester Independent College (RIC) skupia się na osiągnięciach bez zbędnej presji, na sukcesach egzaminacyjnych w żywej, wspierającej i nieformalnej atmosferze. W tym roku 6 osób dostało się na Uniwersytet w Oxfordzie, 2 w Exeter, 2 w Bristolu i jedna w University College London.

Udogodnienia
Szkoła zajmuje jedyny w swoim rodzaju miejski kampus. W samym sercu wyznaczonego obszaru ochrony konserwatorskiej znajduje się historycznie wyróżniający się teren z zabytkowymi budynkami połączonymi z nagradzanymi ogrodami dzikiej przyrody. Szkoła może poszczycić się działem kreatywności cyfrowej (technologia muzyczna, medioznawstwo, filmoznawstwo i grafika) wyposażonym w najnowsze komputery Apple, a także salą widowiskową na 100 miejsc, salą fitness i boiskiem do gier.

Sport i sztuka
Uczniowie RIC mogą korzystać z bogatej oferty sportów i klubów. Otrzymują wyśmienite posiłki szkolne i pomagają w planowaniu własnych ciekawych wydarzeń, imprez i innowacyjnych wycieczek. Muzyka, sztuka, film i teatr zapewniają twórczą energię. Wszystkie zajęcia pozaakademickie są nieobowiązkowe i uczniowie mogą sami decydować, w czym chcą wziąć udział. Zajęcia te obejmują kino, kręgle, wieczory gier, trampoliny, piłkę nożną, pływanie i fitness. Regularnie planowane są wycieczki do Londynu, Bath, Stratford-upon-Avon i Margate.

Akademiki i życie uczniowskie
Akademiki znajdują się na terenie miejskiego kampusu, więc dojazd z zajęć do internatu nie jest konieczny. Wszyscy uczniowie są pod ścisłym nadzorem pracowników szkoły w bezpiecznym środowisku. W akademikach znajdują się pokoje jedno- lub dwuosobowe (większość z łazienkami), pokoje wspólne i miejsca do nauki. Wszyscy mają pełny dostęp do boiska sportowego, centrum fitness, kina, pracowni artystycznych i wspaniałych ogrodów. W szkole wszyscy, którzy nie są rodzimymi użytkownikami języka angielskiego, korzystają z wyjątkowego programu IELTS oraz renomowanych wydziałów języka angielskiego, matematyki, nauk ścisłych i filmoznawstwa."

Dowiedz się więcej

Unlock the adventure of a lifetime

Informacje o szkole

16 - 18

Art, Ceramics, Film, Textile, Graphic Design, Art History, Photography, Theater

Biology, Business, Chemistry, Civilization, Computer Science, Mathematics - Advanced, Geography, History, Mathematics, Media Studies, Philosophy, Physics, Psychology, Religious Studies, Sociology, Physical Education, Statistics, English Literature and Composition, Mathematics, Global Studies, English Language and Composition

French, German, Spanish, Chinese, Russian, Turkish, Italian

Football, Gymnastics, Swimming

Short-Term, Multiple Year, Spring Semester, Fall Semester, Fall Year