Educatius Group Logo

HIGHLIGHT INFO

"Kensington Park School to prywatna szkoła z internatem dla uczniów w wieku 14-17 lat, położona w jednej z najbardziej znanych dzielnic Londynu. Szeroki i zrównoważony program nauczania jest realizowany w małych klasach, w nowoczesnym, dynamicznym i bogatym w technologie środowisku, dzięki czemu uczniowie są przygotowywani do egzaminów GCSE i A Level oraz zdobywają umiejętności potrzebne do osiągnięcia sukcesu w szybko zmieniającym się świecie. KPS zapewnia uczniom nie tylko wybitnych nauczycieli, ale także możliwość uprawiania wielu sportów i zajęć, rozwijając w nich szerokie spektrum zainteresowań społecznych i kulturowych dzięki bogatemu doświadczeniu edukacyjnemu. Opieka psychologiczno-edukacyjna jest centralnym elementem etosu szkoły i jest zapewniona przez doświadczonych nauczycieli, którzy dostarczają uczniom wsparcia osobistego i akademickiego oraz nieocenionych wskazówek dotyczących studiów i kariery dla uczniów Sixth Form. Szkoła Kensington Park, położona zaledwie kilka kroków od zielonych terenów Ogrodów Kensington i Hyde Parku, dostarcza uczniom intelektualnie ekscytującego środowiska, w którym mogą się uczyć, rozwijać i osiągać swój pełny potencjał.

Udogodnienia
Wyjątkowo nowoczesne wyposażenie szkoły obejmuje laboratoria naukowe, pracownię projektową (z ciemnią) oraz pracownię komputerową. W centrum kreatywnym, które mieści się w niedawno odnowionym teatrze, uczniowie mogą znaleźć się w pracowni artystycznej, gdzie mogą projektować i tworzyć kostiumy przy użyciu maszyn do szycia. Na Antresoli - w pomieszczeniu technicznym - uczniowie komponują i produkują muzykę cyfrową oraz zarządzają systemem oświetlenia i dźwięku w teatrze. W samym teatrze uczniowie mogą odbywać próby przedstawień teatralnych i muzycznych, które sami napisali. Uczniowie dzięki drukarce laserowej mogą też tworzyć rekwizyty do szkolnych przedstawień!

Sport i sztuka
Szkoła wierzy, że zajęcia pozalekcyjne są wyzwaniem dla młodych umysłów i ciał. Imperial College Gym Club, klub piłkarski, klub rugby i klub piłki siatkowej są dostępne dla uczniów Kensington Park. Ponadto zawsze zaplanowane są ciekawe wycieczki, takie jak coroczny wyjazd na narty, przedstawienia na West Endzie czy konkurs Duke of Edinburgh Award, aby dać uczniom czas na poszerzenie wiedzy poza klasą. Szkoła dostarcza wyjątkowych możliwości i wsparcia uczniom szkół artystycznych oraz osobom zainteresowanym twórczym spędzaniem wolnego czasu. W Kensington Park Sixth Form ważną rolę odgrywa również teatr. Uczniowie mogą brać udział w szkolnych produkcjach, zarówno na scenie, jak i poza nią, oraz korzystać z łatwego dostępu do światowej klasy teatrów w Londynie.

Akademiki i życie uczniowskie
Szkolny internat, Princess Beatrice House, jest jednym z najlepszych w kraju. Pod względem wystroju, przestrzeni i wyposażenia odpowiada on wysokiej jakości londyńskiemu hotelowi, a wszystko to w bezpiecznym, zarządzanym przez 24 godziny na dobę środowisku. Uczniowie cieszą się wyjątkową atmosferą panującą w szkole, ponieważ są obdarzani zaufaniem i traktowani jak młodzi dorośli. Społeczność akademicka jest wspaniale zróżnicowana i międzynarodowa, a uczniowie mogą realizować swoje zainteresowania i ambicje w sercu stolicy Wielkiej Brytanii, nawiązując jednocześnie przyjaźnie i wspomnienia, które pozostaną na całe życie."

Dowiedz się więcej

Unlock the adventure of a lifetime

Informacje o szkole

14 - 17

Art, Photography, Theater

Biology, Chemistry, Computer Science, Economics, Mathematics - Advanced, Government and Politics, Geography, History, Mathematics, Physics, Psychology, Sociology, Business, Classical Studies, English Literature and Composition, Philosophy, Physical Education

French, Spanish, Latin

Debate, Duke of Edinburgh Award Scheme, Drama Club, Art Club, Choir, Creative Expression, Dodgeball, Language Clubs and Honor Societies, Music, Running Club, Table Tennis Club

Gymnastics, American Football, Netball, Rugby

Short-Term, Multiple Year, Spring Semester, Fall Semester, Fall Year