Educatius Group Logo

HIGHLIGHT INFO

"Macierz szkolna okręgu Toronto (TDSB) to macierz szkolnictwa angielskiego dla miasta Toronto. Jako czwarta co do wielkości macierz szkolna w Ameryce Północnej jest siedzibą wielu szkół średnich o wysokich wynikach, z licznymi programami Specialist High Skills Major (SHSM), programami French Immersion i kursami AP.

UDOGODNIENIA
Wyposażenie poszczególnych szkół jest różne, ale w całym okręgu znajdują się nowoczesne sale lekcyjne. Większość szkół posiada także zaplecze sportowe, w tym boiska i bieżnie zewnętrzne.

SPORT I SZTUKA
W ciągu trzech sezonów sportowych uczniowie mają wiele możliwości uprawiania sportu. Jest tu wiele popularnych sportów, takich jak hokej, piłka nożna czy lekkoatletyka, a także sporty bardziej wyjątkowe, jak wyścigi smoczych łodzi czy ultimate frisbee.
W okręgu znajdują się również liczne zajęcia plastyczne i artystyczne. Do sztuk plastycznych zalicza się ceramikę, fotografię i malarstwo, a do sztuk artystycznych - zespół muzyczny, chór i teatr.

NAGRODY I OSIĄGNIĘCIA
Szkoły średnie TDSB otrzymały wiele wyróżnień za osiągnięcia w nauce, sporcie i zajęciach pozalekcyjnych. Dr. Norman Bethune Collegiate Institute ma bardzo silny program biznesowy i reprezentował Kanadę na Międzynarodowych Zawodach Biznesowych DECA, zdobywając pierwsze miejsce w 2009 roku.

INFORMACJE O SPOŁECZNOŚCI
Toronto, najbardziej zaludnione miasto w Kanadzie, jest światowej klasy metropolią. Położone nad brzegiem jeziora Ontario, jest światowym centrum biznesu, finansów i sztuki, w tym znanego na całym świecie Toronto Film Festival. Mieszka w nim prawie 3 000 000 osób i jest ważnym miejscem dla imigrantów, ponieważ jest niezwykle zróżnicowane."

Dowiedz się więcej

Unlock the adventure of a lifetime

Informacje o szkole

14 - 18

Digital Art and Design, Media Arts

Business, Health Science, Information Technology, Entrepreneurship, Engineering, Environmental Science

French Immersion, Spanish

Flag Football

Alpine Skiing, Archery, Baseball, Basketball, Badminton, Cricket, Cross Country Running, Curling, Field Hockey, Football, Golf, Ice Hockey, Hockey, Rugby, Snowboarding, Football, Swimming, Softball, Table Tennis, Tennis, Ultimate Frisbee, Volleyball, Water Polo, Wrestling

Multiple Year, Spring Semester, Fall Semester, Fall Year, Spring Year