Educatius Group Logo
Home » Jak to działa » Rodzina goszcząca lub kampus

Rodzina goszcząca czy akademik?

To, gdzie zamieszkasz podczas nauki w szkole średniej za granicą w ramach jednego z naszych programów, będzie zależeć od wybranej przez Ciebie szkoły lub programu. Jeśli wybierzesz szkołę publiczną lub prywatną bądź program klasyczny, będziesz mieszkać z troskliwą rodziną goszczącą; jeśli wybierzesz szkołę z internatem, będziesz mieszkać na kampusie ze swoimi przyjaciółmi. Ale w każdej sytuacji – będziesz mieć fantastyczne wsparcie wokół siebie, aby osiągnąć sukces w swoim programie!

Życie z rodziną goszczącą

„Od początku kochali mnie i traktowali jak własne dziecko! Czułam wsparcie na każdym kroku, od nauki, przez sport, aż po moje starania wstępu na uniwersytet. Nigdy nie tęskniłam za domem! Czułam się tak komfortowo i przyjemnie przez cały czas pobytu u rodziny goszczącej. To rodzina, która stanowi definicję domu z przysłowiowego „Home Sweet Home”. Wspomnień z moją rodziną goszczącą mam wprost niezliczoną ilość, ale moje ulubione wspomnienie z nimi związane jest z obchodami moich 18. urodzin! Nie mogę uwierzyć, że już niedługo się z nimi pożegnam i nie wyobrażam sobie, jak mogłabym zostać sama na kampusie w przyszłym roku bez nich.”
– Quynh z Wietnamu 

Porozmawiaj z nami

Jaka jest różnica między rodziną a akademikiem

Mieszkanie z rodziną goszczącą to wspaniały sposób na poznanie nowego kraju ich oczami. Zanurz się w lokalnej kulturze, mieszkając z troskliwą rodziną goszczącą – staną się Twoją drugą rodziną na całe życie! Przeżywaj wspólnie z bliskimi swoje pierwsze doświadczenia, wspólne posiłki i specjalne okazje. Rozmawiaj po angielsku (lub w języku docelowym) w domu. Nasze rodziny goszczące są różnej wielkości i różnych typów, ale łączy je wspólne pragnienie poznania Cię, wspierania Cię i budowania relacji na całe życie. Każdy uczeń jest przypisany do lokalnego koordynatora, który zapewnia dodatkową warstwę wsparcia.

Szkoły z internatem są opcją w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Australii i Kanadzie. Zapewniają elitarną edukację akademicką i najwyższej klasy zaplecze dla potrzeb sportu, nauki i sztuki. Przykładowo, możesz grać w golfa lub wziąć lekcje latania! Będziesz tak blisko swoich klas lekcyjnych, że możesz spać do późna, mieszkać z rówieśnikami i cieszyć się wsparciem ciepłej społeczności wokół Ciebie. Zawsze będziesz miał do dyspozycji nadzór osoby dorosłej i oddzielne pomieszczenia dla młodych mężczyzn i kobiet. Większość szkół z internatem ma profesjonalnych szefów kuchni, którzy oferują wybór menu i mogą dostosować się do potrzeb specjalnych diet. Mieszkanie w akademiku na kampusie oznacza łatwy dostęp do wszystkich zajęć, sportów i klubów, które ma do zaoferowania Twoja szkoła!

Życie na kampusie

“W akademiku zawsze jesteśmy razem. Nie ma zbyt wielu uczniów, ale to dobrze, bo od razu zaprzyjaźniłam się ze wszystkimi. Wszyscy spędzamy czas razem w pokoju wspólnym w akademiku do 21:30 i gramy w wiele gier, o których istnieniu nawet nie wiedziałam, zanim tu przyjechałam! Teraz jesteśmy jak jedna wielka rodzina; nawet kierownicy akademika są dla nas trochę jak rodzice, bo są od wszystkiego i często do nas dołączają”.
– Sylvia z Włoch

Umów się na konsultację

Często Zadawane Pytania

Dopasowanie Cię do odpowiedniej rodziny goszczącej jest jedną z najważniejszych rzeczy, które robimy! Cały dział Educatius zajmuje się organizowaniem wspaniałych doświadczeń zarówno dla Ciebie, jak i Twojej rodziny goszczącej. Dobierzemy Twoją rodzinę goszczącą na podstawie tego, gdzie podejmiesz naukę i czego dowiemy się o Tobie z Twojego osobistego wypracowania, które dołączysz do swojego zgłoszenia.

Wielu naszym uczniom podoba się pomysł życia w rodzinie z dziećmi w ich wieku. Czasami mamy możliwość to zapewnić, ale powinieneś wiedzieć, że nie jest to konieczny czynnik, który sprawi, że będzie to najlepsza opcja. Niektórzy uczniowie z wymiany międzynarodowej odkryli, że rodzice bez dzieci mogą poświęcić im więcej uwagi, podczas gdy inni stają się nierozłączni z nowymi młodszymi braćmi i siostrami! Nie krępuj się wyrażać swoich preferencji, ale bądź również otwarty na nowe doświadczenia!

To bardzo ważna kwestia. Szkoły z internatem, które często zatrudniają profesjonalnych szefów kuchni, są zwykle najlepszym miejscem do zapewnienia specjalnej diety, ponieważ oferują szereg opcji dostępnych przy każdym posiłku. W zależności od programu, niektóre rodziny goszczące mogą być w stanie zapewnić Ci specjalną dietę. Pamiętaj, aby poinformować nas o swoich potrzebach w swoim zgłoszeniu.

Zdecydowana większość naszych uczniów jest bardzo zadowolona ze swoich rodzin goszczących. Czasami jednak rodzina nie jest w stanie kontynuować przyjmowania gości z powodów zewnętrznych. Bardzo rzadko, ale może się zdarzyć sytuacja, w której rodzina nie jest po prostu najlepszym wyborem. Tutaj wkraczają nasi wspaniali lokalni koordynatorzy. Wspierają Cię przez cały pobyt, w tym w znalezieniu rozwiązań u rodziny goszczącej lub, jeśli to konieczne, w znalezieniu nowej rodziny.

Posiadamy bardzo dokładny proces weryfikacyjny. Rodziny goszczące przechodzą przez rygorystyczną procedurę aplikacyjną, rozmowę kwalifikacyjną, weryfikację referencji i przeszłości oraz wizytę domową. Kiedy już znajdziemy wspaniałą rodzinę goszczącą, często zdarza się, że kochają to doświadczenie tak bardzo, że wracają do nas rok po roku. Te rodziny są najlepsze!